Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit tudok tenni, ha a benzinmu...

Mit tudok tenni, ha a benzinmutató nem működik? Részletesebben alant.

Figyelt kérdés
Tehát a benzinmutató nem működik, onnan tudom hogy mennyi benzin lehet benne, hogy tankolásnál lenullázom a km állást, és akkor tudom hogy mennyit eszik, stb-stb. amúgy a lámpája működik, tehát ha kevés van benne(olyan 20 km van még benne akkor) akkor kivilágít. de a mutató nem működik.. mi lehet a baj, és mennyi lehet megcsináltatni??
2010. ápr. 3. 16:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A benzinszintjelző általában úgy működik, hogy van a tankban egy úszó, ez egy karon keresztül kapcsolódik egy változtatható ellenálláshoz, tehát ahogy az úszó mozdul fel és le a benzin felszínén, úgy változik az ellenállás. Ezen ellenállás változását mutatja az óra (általában egyszerű feszültségesés alapján). Érdemes végignézni a vezetékcsatlakozásokat, nem oxidált-e el valamelyik, megéri kiemelni a tankból a benzinszintjelző jeladóját, mert lehet, hogy az ellenállásnál van a hiba. Ha nem, akkor műszercsere. Mivel nem írtad, milyen autóról van szó, ezért nem tudok pontos árat mondani, de ha nem túlzottan ritka a típus, akkor bontókban megfizethető áron találsz jeladót és műszert is.
2010. ápr. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A megoldás két részből áll:

1. Vidd el szerelőhöz az autót, megjavítja.

2. Addig is tartsál egy kannában 3-5 liter benzint a csomagtartóban vészhelyzet esetére.

2010. ápr. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

neked még akkor jó is xD

nekem a km állást nem lehet lenullázni meg figyelmeztető lámpa sincs és az alsó vonal felett kifogy a benzin.

3 gond lehet szerintem.

Vagy rossza benzin mutatód

vagy a benzin szint mérőd

vagy az elektronikával van gond de szerintem a benzin szint mérőd lesz a bűnös.

Hogy mit tudsz tenni?Egyszerűen kicseréled a hibás alkatrészt másképp nem lesz jó.

2010. ápr. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Valahol a hatso ulesed alatt lesz az amit keresel. Ott kibontod es megtalalod. A tartalybol kihuzod az uszot. Leginkabb tornaztatni kell jobbra balra, mert nem olyan egyszeruen jon ki. Ket csovet kell lekapcsolnod. Dohanyozni gondolom nem is akartal kozben. Nyisd ki az ajtokat es rongyot is keszitesl, mert csupa benzin leszel. De persze elobb nezd meg hogy jo-e a kontakt a drotok vegen. Az egyik a jelzo lampa a masik a potenciometerrol jon. Ha kiveszed az egesz merot, akkor meg is merheted az ellenallasat. Valtoznia kell az uszo fel-le mozgatasaval. De ha nem vagy jaratos az ilyesmiben, talan vidd el mesterhez...
2010. ápr. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Laci910917 válasza:

Sziasztok.

Tutok nekem segiteni,nekem egy Peugeot vivacity robogomvan és a benzinmutato fojton teli tankot mutat akkor is ha üres. Mi lehet a brobléma vele?

2019. júl. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!