Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel astra f szelepfedélben...

Opel astra f szelepfedélben van némi olajsár ha leveszem benzinnel ki lehet mosni rendesen?

Figyelt kérdés
és a tömítés jó lessz ha visszateszem ugyanazt?
2016. márc. 11. 13:13
 1/8 anonim ***** válasza:

Nyugodtan kitisztíthatod.

Ha nem vetted le, honnan tudod hogy mocskos ?

Ha a beöntőnyílásnál van egy kis lerakódás az még nem a világ vége. Olajcserénél csinálj egy belső motor tisztítást. Vagy mosó adalékkal vagy orsó olajjal.

Ha leveszed a szelepfedelt ,akkor minden esetbe új tömítés kell. Ha visszarakod a régit nem csak belül lesz olajos :)


Azon gondolkodj el. Ha olajsaras a szelepfedél mi lehet az olajteknőben?

2016. márc. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Itt egy módszer a motor belső tisztítására.

Már alkalmaztam, ne járasd 1 percnél tovább.

[link]

2016. márc. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az egy dolog hogy a szelepfedelet letakarítod, de mi lesz vezérművel vagy egyéb helyeken lerakódott dzsuvával? A legjobb dolog amit tehetsz hogy minőségi full szintetikus olajat használsz és néhány csere erejéig 2-3 ezer kilométerenként cseréled.
2016. márc. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
már 1szer le szedtem a szelepfedelet, akkor volt ilyen pár kis darabkás olajsár azt kikapartam, majd átmosom benzinnel, de akkor most rendelhetek megint új tömítést, én csak castrol 10w40 et öntök bele, a vezérmű az tisztának látszott de az is,
2016. márc. 11. 16:36
 5/8 A kérdező kommentje:
gázolajjal átmosatni a motort olajcsere előtt , na attól tartok vmennyire, inkáb vmi motoröblítőt veszek mert csak ott marad kb 1-2 dcl gázolaj a blokkban, más olajat megvenni plusszban hogy azt kidobjam a kukába
2016. márc. 11. 16:39
 6/8 A kérdező kommentje:
vagy eltenni hogy évekig itt álljon
2016. márc. 11. 16:40
 7/8 anonim ***** válasza:
A 3-as válasza a jó.Én olajcserétől- ig használtam fullos,minőségit,és olyan a motor belülről mint a gyári új.A motoröblítők nem érnek semmit,de káros is lehet a puha fém ötvözetű csapágyakra is,mert csak erős vegyszerrel lehet olyan gyorsan feloldatni a retket,mint a hogy rájuk van írva,ezeket megmarhatja,ráadásul ,ha ér is valamit, azt nem lehet észre venni.
2016. márc. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
7-es vgyok. Gázolaj az a merész ötlet, mivel minden kenés megszűnik és csak hűt,ráadásul a keményen lerakódott retket 1 perc alatt nem is karmolja ki.Azt csak hosszabb időn keresztüli mosással lehet eltávolítani.Ezt csak a fullos ,minőségi olaj oldja meg-fel.
2016. márc. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!