Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől áll le a motor?

Lebannen kérdése:

Mitől áll le a motor?

Figyelt kérdés
1.6 dízel Peugeot partner. Kis gázadásra is leáll a motor. Épp, hogy nyomva a gázt megy rendesen, de ha picit gyorsítanék ránt egyet és leáll. Ég a sárga motorkód lámpa. Az előző tulaj belerakott egy sport légszűrőt. Lehet,hogy az rontja el ennyire a keveréket? Mikor melegebb az idő kicsit jobban megy. A motor hőmérséklet max 75-80 fokra megy fel.

2016. márc. 8. 20:57
 1/6 anonim ***** válasza:

ha ég a motorhiba lámpa akkor van eltárolt hibakód.

Ki kell olvasni és az alapján elindulni.

Azelőtt találgatni felesleges.

2016. márc. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Attól mennie kéne, a hibakódot kell kiolvastatni, abból kiderül, eléggé légtömegmérőnek néz ki a leírtakból.
2016. márc. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mikori évjárat, HDi?


Hajtottam 250 ezer km-en át egy 1.6 HDi Partnert, egyszer leállt az autópályán és megjelent a motorhiba lámpa. Ha nem pörgettem 200 fölé, akkor szépen ment, csak épp 70 volt a vége. Szép út volt Fehérvárról Budapestig. A szervizben csináltak egy kiolvasást, de mindenféle buta hibát írt ki, amiket töröltek. Másnap jó volt az autó, de harmadnap megint szórakozott. Elvittem egy másik szervizbe, ahol cseréltek egy rail szenzort (common rail pressure sensor), és többé nem jött elő a hiba.


Mellesleg a tuning légszűrő mellett nincs véletlenül egy tuning box is beépítve a motortérbe? Olyasmi,mint a képen:

[link]

Ezt pont nyomásérzékelőhöz kell bedugni.

[link]

2016. márc. 8. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A tuning boxot nem láttam, de majd átnézem megint. A jelenség pedig olyan, mint amit leírtál. 2000 fordulat alatt megy fölötte meg bumm. Mintha a számítógép simán letiltana. A rail sensor-t láttam. Az kibírható összeg, érdemes lehet cserélni.
2016. márc. 8. 23:51
 5/6 anonim ***** válasza:
Lehet gázpedál állás jeladó is. EGR mágneszelep, turbónyomás szabályzó mágneszselep. Szívott levegő mennyiség érzékelő is. Kifúj a turbó valahol. Sorolhatnám, ha világít a diagnosztikai lámpa, akkor lesz hibakód is, abból minden kiderül majd.
2016. márc. 9. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Kicserélték az üzemanyag nyomás érzékelőt, meg az injektor tömítéseket. Most már rendben van.
2016. márc. 12. 17:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!