Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2001-előtti Ford Mondeo?

2001-előtti Ford Mondeo?

Figyelt kérdés

2001 előtti ford mondeokat nézegettem első autónak..

3-400eft ért már egészen normális kinézetüt lehet kapni..

vélemények? tapasztalat?

mennyire kell rá költeni ?

köszi a válaszokat



2016. márc. 7. 16:22
 1/6 anonim ***** válasza:
62%
Kőmívesautó.
2016. márc. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Úgy látom akkor nem csak felénk járnak a kőművesek ilyennel :D

Itt minden kérdésedre választ kapsz:

[link]

2016. márc. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Benzinest 1,8. Költögetni azért kell majd rá.

De nem egyszerre 4 kilót.

2016. márc. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én csakis mk3-as vennék, az pedig 2001-től van! Az se sokkal drágább, viszont már valamennyivel kiforrottabb mint az mk2-es! Abból már a dízel is bevállalható, persze nem sok-sok ezer km-el, ezalatt gondolok 250.000 km felettire.
2016. márc. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

MK3-ból nem is fog találni olyan dízelt, amiben valós 250 000km alatti futás lenne.


AZ Mk2 rohad rendesen, már csak emiatt kihagynám.

2016. márc. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 6 éve van egy 96-os Mk2-es 1.8-as benzinzabálóm.

A rohadással egyet tudok érteni. Küszöb, hátsó sárvédő az seperc alatt lerohad róla. Szerencsére 50.000Ft-ból kijavítható a probléma mindkét oldalt, és ismét legalább 10 évig rohadásmentes az autó.

Motorral, ha jól bánsz, semmi baja sem lesz. Az olajra nagyon finnyás, csak a neki valót szabad adni neki. Ne hallgass a kókánymesterek tippjeire, hogy a sűrűbb olaj jobb lesz neki, ha kopott a motor! Egy hengerem bánta.

Szóval csak 5w30 Ford olaj. Benzinesnek legalábbis ez ajánlott.


Még a futómű az, amit nem ezekre a szar magyar utakra terveztek, inkább a német pályára. Nem szereti a kátyúkat, nagyon nem. Ezért kopik is rendesen.


Egyszóval: jó autó! Első autónak meg pláne. Nem túl erős, de nem is túl gyenge, fogyasztással meg lehet barátkozni (város 11, országút 7). Alkatrész van dögivel, ezt még otthon is lehet szerelgetni kis hozzáértéssel, Mondeo.hu-n rengeteg hasznos infót lehet találni, nem úgy mint a hülye Audi-s bagázsnál, ahol ha felteszel egy kérdést, azt írják, vidd szervizbe.


Szóval, ha veszel: kompressziómérés, futómű ellenőrzés, rohadásvizsgálat. És ha ezeken átment az autó, akkor egy ideig nem lesz vele gond.

Remélem tudtam segíteni.

2016. márc. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!