Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Peugeot 308 és 407 SW vagy a...

Peugeot 308 és 407 SW vagy a Ford Focus kombi a jobb?

Figyelt kérdés
Le szeretnénk cserélni a mostani kocsinkat. Ehy olyan min 2010-es feletti évjáratú használt kocsira. Mindenképpen kombi vagy egyterű kell és ez a két márka tetszik a legjobban csak nem tudom melyiket érdemesebb venni.
2016. márc. 5. 06:58
1 2
 1/11 TheCruve ***** válasza:
Focus!
2016. márc. 5. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A 308-ról nincs tapasztalatom, de a peuegot 407-ről igen, előnyök egy nagyon kényelmes kocsi, általában sok extrával telepakolva, olcsó, mert már 1 millió forint körül lehet kapni. Hátrányai, családban egy biztosan 230 ezer kilóméteres autó volt, az olaj mindig a csomagtartóba volt mert már vagy 100 ezer kilóméter óta ette, szerintem nem idális hogy egy diesel autóba 3,5 liter olaj kell, tehát nekem maga a konstrukció nem tetszik, egyébként egr szelep miatt lett végül eladva, de mindig voltak kisebb nagyobb gondok vele, elektronika, mindig villogott minden, napfénytető és ezt másnál is olvastam berepedt, de nem tudni hogy és mitől, egyszer csak be volt repedve, ugy hogy végig családi háznál áltunk, nem eshetett rá nagyon semmi, na az nem olcsó.

Alapjában véve nem ajánlom, mert nagyon sokat lehet vele szivni, egyébként ez egy 2006-os darab volt, tavaly lett eladva. Nem minden peuegot rossz, például a régebbi 206-sok sokat elmennek.

Ford focus, nehéz kérdés mert sok a céges autó és hiába van bennük esetleg 150 ezer km, barátnőm anyukája egy 2 éves ford focust hajt, de nem szarakodik, céges kocsi nem melegít, járatja a motort, beül és indul és mindenki ezt csinálja más autójával.

Biztos fogsz tekert órással találkozni, egyébként a fordot venném, de ezeknek a dieseljeiről halottam sok negatívumot, egyik barátom is megszivta, ennek részletesebben utána olvasnék helyedbe.

A három közül a fordot választanám egyébként....

Kérdés kia ceedek- hyundai i 30- okat nem nézegetted ?

Nagyon jól beváltak és jók motorikusan !

Még a peugeot 407-ről jutott eszembe, és a 308 nem tudom milyen ilyen téren, hogy ilyen érdekes szűkül a csomagtartó össze, tehát egyáltalán nem pakolható olyan jól mint egy normál kombi pl. a kia ceed. Egyszerűen kicsi a csomagtere a pakolhatóság szempontjából egy kombihoz viszonyitva.

2016. márc. 5. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Én bármire hajlok csak apum ezekbe a kocsikba szerelmes. :D
2016. márc. 5. 09:44
 4/11 anonim ***** válasza:
Nézze meg a kia-kat hátha beleszeret, megbizhatóbbak mint a peuegot.
2016. márc. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi :)
2016. márc. 5. 10:08
 6/11 TheCruve ***** válasza:
Még a mazda is nagyon jó :)
2016. márc. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Úgy hallottam hogy azoknak rohad az alvázuk vagy milyük, vagy nem? Nem nagyon értek hozzá :D
2016. márc. 5. 16:26
 8/11 A kérdező kommentje:
És az alfa romeo, renault, citroen, opel, ezek milyenek?
2016. márc. 5. 16:31
 9/11 anonim ***** válasza:

A régebbi mazdák rohadnak, egy 2010-es mazda nem fog még :) ....

Jó autók a mazdák.

Alfa romeo , olasz autó az olaszok nagyon szépen terveznek gyönyörű autókat, de szerintem elég tréhül rakják őket össze, van aki esküszik rá, két ilyen embert is ismerek, de alapjában véve sokan mondják nem olyan jók az alfák.

Citroen , peuegot, én a c5-be gondolkodnék, de a francia autók elektronikája egy gyenge pont sokat lehet velük szivni. Édesapám tesvérének egy c4-je van, kényelemre első osztály, motorikusan is tetszik, de az elektronikája egy fos.

Bár van aki esüszik a francia autókra, de ahogy leirtam azéert a 407-kel is lehet szivni.

Kérdezted még az opelt, testvérem opel szakszervizbe dolgozik, nem azt mondom rossz autók, mert nem, de néha hihetetlen problémákkal beviszik őket. A régi opelok elég strapabiroak, viszont amikor az opel egy újfajta közép-felső kategóriát célzott meg az insigniaval, akkor valahogy elrontotta a dolgokat, mert a többi modell is olyan árkategóriába lépett, ami már nem a legkedvezőbb. Jó autó az opel, de mégsem azt választanám, talán az előnye hogy 2010 körüli modellekből sok van a piacon, de ne várj olyan megbizhatóságot és oclsósságot mint a régi f astraktól, hogy csak olaj meg benzin kell bele, annak az időszaknak már vége az opelnál is.

2016. márc. 7. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Húha, akkor mindegyiknek van hibája, de azt még mindíg nem tudom hogy milyet lenne érdemes venni. :D kb 2.500.000 ft-ot tudunk rákölteni és kb olyan 4-5 éves kocsira gondoltunk :D
2016. márc. 7. 20:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!