Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan lehetséges hogy erősen...

Hogyan lehetséges hogy erősen érezhető különbséget tapasztalok X és Y városban ugyanazon benzinkúthálózat ugyanazon típusú üzemanyaga között?

Figyelt kérdés
Speciel SHELL alapbenzinnél érzem ezt. Az egyik városban tankolttal sokkal jobban megy az autó és kevesebbet is fogyaszt. Mi lehet az oka?
2016. márc. 5. 10:52
 1/1 anonim ***** válasza:

Azért mert a benzinkutakat magán emberek üzemeltetik és más adalékokat tesznek hozzá, az egyes benzinkutok, avagy szokták mondani vizezik, de az csak az ótvar helyeken fordul elő. Elvileg szigorúan ellenőrzik a kutakat, de attól, hogy shell az üzemeltetőtől függően nagy különbség lehet. Például szegeden tankoltam egyszer shell dieselt régebbi autónkba az volt életem egyik legrosszab üzemanyaga pedig az alföldön sok szart tankoltam, én általában a fogyasztásból vesezm észre a különbséget. De miskolcon az auchen melletti shellnél 2-3 hónapja egész jó benzint tankoltam, de a legjobb üzemanyag amit schellnél tudok tankolni az ausztrias túl felén Vorarlberg tartományban van, autópályán az 1,4 kia ceed benzin 130-as tempónál 6,1 litert fogyaszt abból. Miközbe szombathelyi shelles üzemanyaggal ugyan ilyen feltételekén 7 litert.

Üzemeltető függő tehát a dolog, de azért tudni kell, hogy hogy ezek a korszerű diesel autók a magyar üzemanyagtól sorra mennek tönkre 150-250 ezer kilóméternél, ugyan az az autó németországban pedig vígan a kétszeresét elmegy motor hiba nélkül. Mondjuk ha valaki ismeri az adott várost előbb utóbb ugy is rájön hol érdemes tankolni, egyébként én magyarországon inkább MOl-nál tankolok.

2016. márc. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!