Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szegeden tényleg nehéz a B...

Szegeden tényleg nehéz a B kat. Forgalmi vizsga? Miért nem enged az oktatóm vizsgára?

Figyelt kérdés
Minden barátnőm aki eddig megcsinálta a jogsit 3-4. alkalommal ment át és közel 70-80 óránál. Én nem fogom tudni magamnak ezt megengedni, mert szerintem az egyik legdrágább oktatónál tanulok, 3700ft/vezetés óra. Megéri a pénzét, ez tény, 34 óránál és 611km-nél járok. Szoktam neki emlegetni, hogy " na akkor a mai nap után mennyit kell még aludnom a vizsgáig?" és mosolyog csak és mondja, hogy még egy pár hetet. Egyszerűen nem értem miért nem enged vizsgára, vagyis arra gondolok, hogy nyílván szeretné, hogy elsőre átmenjek. De szerintem már állok olyan szinten, hogy megpróbálhatnám, mikor vezetés után kérem hogy összegezzük a napot csak annyit mond, hogy legyek önállóbb. De nem vagyok tutyimutyi! És azt sem értem, hogy minek nyomja velem együtt a pedálokat, ilyenkor mindig mondom, hogy "akkor most váltok egy 3-asba" muszáj szólnom neki, mert az elég ciki, ha ő gázt nyom én meg kuplungot...Lehet nem kellene mondanom semmit? Erre érti, hogy nem vagyok önálló? Az is eszembe jutott, hogy egy másik oktatótól sutyiba veszek 1-2 órát és legalább kívülállóként tud véleményt mondani. És, ha azt mondja "lányom sz@arul vezetsz" akkor megértem és próbálok spórolni még pár órára....de feleslegesen nem akarok annyit vezetni. Ti mit tennétek a helyemben? Köszönöm! 20L

2016. márc. 4. 20:56
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem nehéz. Én jövőhéten megyek másodjára mert hát az a ........záróvonal :D Szerintem maradj nálluk...ha ténxleg jó vagy akkor úgyis intézni fogja. Nekem is egyből intézte amikor úgy érezte megfelelek...csak hát elbasztam :D
2016. márc. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Ma voltam vezetni és kértem hogy ne nyúljon bele...olyan jól sikerült, hogy el se tudtam indulni, annyira hozzászoktam, ahhoz hogy velem együtt csinálja....teljesen ki vagyok akadva, hiába lennék ügyes, ha ehhez "szoktatott" hozzá, idegességemben összevesztem vele, és kértem, hogy úgy tanítson, hogy ne nyúljon bele, mert most tessék el se tudok indulni, 15percig egymáshoz sem szóltunk, majd letelt az időm és hazajöttem
2016. márc. 15. 13:53
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szétszórtan fogalmazol, az mindenesetre kiderült, hogy a vizsga felejtős addig, amíg nem tudod egyedül, önállóan kezelni, vezetni az autót.

Ez az eset tanulságos lehet az oktatód számára is, úgy tűnik valamit nem jól csinált az oktatás során, de mivel csak az egyik fél álláspontját olvastuk, így nem minősítem.

Válthatsz oktatót, vagy vele beszéled meg a problémát, hogyan lehet minél hamarabb kijavítani a hibákat, de az kiderült, hogy még valóban nincs értelme vizsgára jelentkezned.

2016. márc. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Az a legnagyobb baj, hogy nem a magam hibájának érzem, egy vagyont kifizettem eddig és mivel sose engedte hogy teljesen egyedül kezeljem, itt állok rengeteg óra után és most derül ki, hogy ő abszolút hozzászoktatott hogy együtt csináljuk, a kedvem is elment az egésztől, mintha minden eddigi felesleges lett volna...
2016. márc. 15. 15:53
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem hozzászoktatott ahhoz, hogy közösen kezelitek a pedálokat, de ezért nem tudatosult benned, hogy te nem jól csinálod (pedig logikus: ha jól csinálnád, neki nem kellene bele nyúlni) - enyhén szólva furcsa ez az oktatási stílus, mert addig rendben, hogy az oktató a csúcsforgalom közepén nem engedi lefulladni a tanulót, ott besegít, de ha tudja, hogy nem megy neki a padálok kezelése, akkor kimennek a külvárosba és gyakoroltatja vele.

Meglehet ennek a fazonnal más oktatási módszerei vannak, ezért nem ítélkezem, de az is furcsa, hogy a jelek szerint nem kommunikáltok megfelelően.

Amikor én tanultam vezetni, számomra is voltak furcsaságok, de ha rákérdeztem az oktatóm válaszolt, elmondta, hogy mit miért úgy csinálunk, ahogy.

Az oktatónak tapasztalata van, a tanulónak csak elképzelése, de az oktató sem tévedhetetlen.

2016. márc. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Egyre bonyolultabb a helyzet egyébként,de direkt nem akartam részletezni, mert a vezetési gyakorlatom a lényeg... párom szerint nem akarja, hogy egyelőre levizsgázzak, mert vonzódik hozzám, virágot vett nekem nőnapra, volt olyan pár alkalom, hogy "ingyen" vezettem, mindennap járok vezetni, ha esetleg mégse megyek, akkor felhív, hogy csináljon nekem időt vagy szimplán sulihoz eljön és hazavezetek, de ezt pont ezért nem akartam belekeverni, mert ez már más tészta, de lehet hogy van ebben is valami? Ezért teszi oda a csülkét a pedálra? Annyira zavaros az egész
2016. márc. 15. 16:21
 17/19 anonim ***** válasza:
Fuuuuu 😃 ez cinkes, biztos , hogy tetszel neki :D szerintem jobb lesz letisztázni hogy csak tanar diák. :D egyébként szegedi vagyok, de ilyet még nem hallotam :D
2016. márc. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Ajjj hát nem tudom mit kellene tennem...most is hogy mondtam hogy ne nyúljon bele utána nem szóltunk egymáshoz, ahhoz sok pénzem benne van már, hogy mondjam neki hogy új oktatót akarok
2016. márc. 15. 16:37
 19/19 anonim ***** válasza:

34 óránál ha képtelen vagy elindulni az már gond. Válts oktatót!

Én a 31. órán vizsgáztam.

4-5. óránál már nem is nyúlt a pedálba az oktató,csak nagyon ritkán.

2016. ápr. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!