Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fiatal kamionos cégekkel...

Fiatal kamionos cégekkel vigyázni kell?

Figyelt kérdés

Keresek állást, sokkal beszéltem, és beszéltem egy egész jó(nak hangzó)-val. Wabi frenchise, de másképp csinálja a dolgokat mint a többiek. Úgy értem hogy nem köteleztet el, emberként bánnak az emberrel, magukra vállalják a felelősséget olyan dolog esetén amit máshol a sofőrre terhelnek. Utána néztem, és 1-2 éves cég, szóval viszonylag friss.


Az egyik ismerősöm rokonjának is volt Waberers frenchise-ja, de csődbe mentek, mert nem értettek hozzá.


Kicsit tartok ettől, de nem feltétlen kell nem? Úgy értem valahol, és valamikor el kell kezdeni... Kinek mi a véleménye erről?



2016. febr. 27. 20:45
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem tudja,és nem is akarja másként csinálni.Ha kezdő vagy,jobban jársz a Waberers-szel,majd egy jó külföldi céghez elmész,ahol meg is becsülnek!

Sok sikert!

2016. febr. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem biztos hogy gond lesz velük bár azért pár része átlagban kacsa mint például a felelősség átvállalás meg ilyenek, ezek valszeg csak mézesmadzagok.
2016. febr. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Na akkor most olyan is válaszol aki dolgozott már ott! 10 évig voltam a Waberersnél. Ebből 3 évig franchis-nál. (Zsemlye Zalán Intertrans, csak ajánlani tudom) Minden kiszervezett franchise cég többségi tulajdonosa a Waberers. A feltételek kis különbségekkel egyformák. A félelmed alaptalan. Ha az egyik franchise megszűnne, akkor már másnap átmehetsz egy másikhoz. Az ismerősöd cége is valószínűleg más néven ugyan, de működik, hisz mint írtam, mindegyikben az igazi főnök a Waberers. azért lett a nagy cégből sok kicsi, hogy a különféle támogatásokat, pályázatokat igénybe tudják venni. az év elejétől napidijas elszámolás van. A kocsik újak, a fizu jön időben. A mai napig ott dolgoznék ha családi okok miatt nem kellett volna abbahagynom.
2016. febr. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

" magukra vállalják a felelősséget olyan dolog esetén amit máshol a sofőrre terhelnek."

Mit terhelnek szerinted a sofőrre?

Minden cégnek kell lennie felelősség biztosításának, ami a tevékenysége közben gondatlanul(!) okozott kárt fedezi.

Ha te sofőrként összetöröd a kocsit, mert megcsúszol a jeges úton, azt nem, fizeted. Ha azért töröd össze, mert ittasan ültél a volán mögé, akkor fizetsz.

Mind a Munka Törvénykönyve, mind a konkrét munkaszerződés konkrétan szabályozza a munkavállaló anyagi felelősségének eseteit és mértékét.


Megfordítom a kérdést:

Te 1 -2 éves munkavállalóként szeretnéd, hogy a munkáltatód megbízzon benned?

2016. febr. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat, hát olyan dolgok mint hogy tegyük fel a sofőrnek hiányos valamije, de a munkáltatónak kell az ember így mondja hogy jó lesz az így is (csak kis dolog, nem olyan hogy nincs jogsi stb... meg amúgyis be lesz pótolva, csak most mind2 félnek kell a munka és munkaerő), ha valami lesz majd ő elintézi. És én teljesen meglepődtem, hogy ilyen létezik, mert a 20 éve kamionozók (szülő,rokon,haverok) nekem mindig csak rosszat meséltek, meg hogy mindenhol rossz meg stb...


ÉS akkor nekem egy cégfőnök ilyeneket mond, hogy náluk ez meg ez van, olyan jól hangzik hogy megtörlöm a szemüvegem, és azért is kérdeztem meg itt, hogy ez létezik? De úgy látszik csak megkeseredett emberek "oktattak" eddig, és ez a való világ. :D


És igazad van, a munkáltató is kénytelen megbízni az 1-2 éves sofőrben, és ha mindenki bizalmatlan lenne akkor nem működne a kamionos gazdaság.

2016. febr. 27. 21:49
 6/8 anonim ***** válasza:

"És igazad van, a munkáltató is kénytelen megbízni az 1-2 éves sofőrben, és ha mindenki bizalmatlan lenne akkor nem működne a kamionos gazdaság.


Megértetted a lényeget!

2016. febr. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja, meg a fiatal sofőrökkel is!
2016. febr. 28. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
ez egyértelmű :)
2016. febr. 28. 12:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!