Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Rossz tájékozódással lehetek...

Rossz tájékozódással lehetek kamionos?

Figyelt kérdés

Városon belül nagyon rosszul ismerem ki magam. Ha már 10x voltam ott, sokszor akkor se tudom megjegyezni, hogy most hirtelen melyik kis utcából jutok oda, vagy melyik körforgalom kijárat volt. Sokat szoktam keveregni így. Pest katasztrófa, oda GPS nélkül el se merek indulni. A főutakat, viszont 1-2. alkalommal már tudom fejből. Az irány nagy távokra tehát rendben van. GPS-el személyautóval még idáig eltaláltam mindenhova, sokszor külföldre mentem külföldre is.

Érdemes így belevágnom?


2015. okt. 31. 19:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehetni lehetsz, de akkor mindig GPS- re leszel szorulva de a GPS se megbízható 100% ig mert bármikor lehet az hogy pár pillanatra nem kap jelet és pont akkor mikor le kell fordulnod valahol vagy ilyesmi. Belföldön a magyar kiírásoknál táblákból még el boldogulgatnál ezzel, de így is mindig GPS- re lennél szorulva és egyszer az is elromolhat főleg út közbe akkor meg nem sokat tudsz csinálni. Ezért is javaslom hogy mindig legyen nálad térkép és próbálj meg GPS nélkül eljutni valahova és előtte térkép alapján nagyjából beméred hogy az adott településen hányadik kereszteződés után kell befordulnod hogy eljuthatsz a célállomáshoz. Én amikor idegen helyre mentem és nem kaptam kölcsön a GPS-t így csináltam, igaz én jól tudok tájékozódni nekem elég egyszer eljutnom egy helyre és utána már menni is fog nekem. Én is egyedül a fővárosba szoktam bajba lenni hogy na hol és mikor és hogyan és jártam már úgy hogy nem volt nálam GPS, és akkor még okos telefonom sem volt se más GPS képes eszközöm így az eszemet kellett használjam meg a táblákat, előtte interneten nagyjából tájékozódtam hogy mikor merre hogyan így igaz 30 perc késéssel de eljutottam a célba és inkább késsek mint hogy sietek, kapkodok, nem figyelek oda eléggé és összetöröm magam.
2015. okt. 31. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A munkaadód nem fogja kifizetni helyetted az eltévedések után kirótt bírságokat... egy dolog személyautóval eltévedni, s másik ha kamionnak keveredsz olyan helyekre, ahová tilos.

Van GPS, azt neked kell tudni mennyire is vagy hajlamos elkeveredni, felvételin nem igen vizsgálják a tájékozódást, de ha valóban folyamatosan eltévedsz, annak senki nem fog örvendeni

2015. okt. 31. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem jó ötlet. De te tudod :)
2015. okt. 31. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az igazság az hogy ez nem a te pályád. Félre tenném a helyedben. Vagy, vennék 3 navigációt arra az esetre ha az egyik elromlik mert ha nem vagy képbe és hirtelen bepánikolsz ott rengeteg idővesztés lesz + üzemanyag :) Aminek te és a munkáltatód sem fog örülni.
2015. okt. 31. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Bele lehet jönni. De először felejtsd el a GPS - t, forgasd sokat a térképet. Ha azt mondom, indulj el Milanóból Hamburgba, legyen egy elképzelésed az irányról, ne egyből a navigációt üsd. Kínjában az ember sokat megtanul, láttam én már nagyon kutyaütő kezdő kollégákat kikupálódni.


Minden európai várost meg úgysem ismerhetsz betéve, a GPS sem mindig megbízható, idővel kialakul egy szimatod, úgyis látod, hogy nagyon szűk a hely, nem kamionnak való. Villogó ki, megállsz és meg kell kérdezni. Mindenki eltéved néha.

2015. okt. 31. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én láttam már kamiont árokba borulni azért, mert a GPS rossz helyre vitte...
2015. okt. 31. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

6-os:

Nem a GPS vitte rossz helyre! Az a kütyü arra van kitalálva hogy segítsen, nem pedig arra, hogy kiküszöbölje az emberi hülyeséget.


HakapesziM-nek igaza van. Forgatni kell a térképet. Minden várost nem ismerhetsz fejből és ez nem is elvárás. Az viszont elvárás, hogy NE hagyadkozz a GPS-re, mert az bevihet ám olyan helyre, hogy aztán vakargatod a bulsidat, hogy hogyan is kellene azt a nagy dögöt kiszedni onnan.

2015. nov. 1. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Akkor az országtérképet forgassam elsősorban, tehát amin az autópályák, nagyobb főútvonalak vannak? Ez a legfontosabb?
2015. nov. 1. 10:46
 9/10 anonim ***** válasza:
Hányéves vagy?
2015. nov. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
25
2015. nov. 1. 11:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!