Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Automataváltós autót, ha...

Lacid90 kérdése:

Automataváltós autót, ha lemerül az akkumulátor, belehet tolni?

Figyelt kérdés
2016. febr. 25. 00:36
 1/10 anonim válasza:
0%
Igen, de az automata valtot itt is uresbe kell tenni
2016. febr. 25. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
28%

Automata váltós autót tilos betolni, tilos vontatni.

Az első nem tudom mire gondol, hogy be lehet tolni, csak üresbe kell tenni.


Üresben el lehet tolni néhány métert, de vontatni úgy is tilos, ugyanis az automata váltó alkatrészei üresben is mozgásban vannak, viszont nincs kenése...

2016. febr. 25. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Arra értem a betolást, hogy véletlenül égve hagyott fényszóró miatt lemerült akku esetén hogyan tudom elindítani az autót.
2016. febr. 25. 00:58
 4/10 anonim válasza:
24%

elso vagyok, automata autot vezetek. Van rajta R tolatas D drive vagyis utazo sebessegek, N ,ahol az autod szeker lesz, tolhatod, vontathatod,P parkolo, nem mozdul semilyen iranyba es H, amikor en vontatok, vagy nagy teherrel hegymenetbe megyek.

Ha tolni, vagy vontatni akarod teddaz N neutralis sebessegbe es tolhatod,

2016. febr. 25. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Az eltolás és a betolás között van némi különbség.

Én is automatát vezetek, nincs gyakorlati tapasztalatom, mennyit bír a váltó kenés nélkül, egyértelműen leírták, hogy vontatni csak emelve szabad, és tilos betolni (őszintén szólva nem tudom beindítható-e úgy).

Lemerült akkumulátor esetén be kell bikázni az autót, és rábízni a generátorra a töltést, vagy otthon töltőre rakni.

2016. febr. 25. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
71%

NEM LEHET BETOLNI AZ AUTOMATA AUTOT!!!

Ne is probaljatok, mert nem fog sikerulni.


Amit a manualis autoval csinalsz, hogy raadod a gyujtast, kuplung kinyom, valto 1-ben vagy 2-ben es a haverok elkezdik tolni a vasat gozerovel (vagy szerencses esetben elindulsz lefele a lejton) a kuplung felengedesevel az auto motorja (egy eros rantas kisereteben) beindul, jar a motor, nem fullad le, lehet vele menni.


Automata valtos autoval ilyet nem lehet megcsinalni.


A boldog automata autok tulajdonosai olyat meg tudnak csinalni, hogy N-be teszik a valtot es a kocsit lehet tolni elore hatra, de a motor soha nem fog ettol beindulni, ha fejre alltok akkor sem.


Vontatni sem illik automata autot uresben 4 kereken, a hajtott kerekeket szigoruan trailerre szoktak tenni es ugy vontatjak.

2016. febr. 25. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Csak bikazni lehet. Az automata valtos kocsit nem lehet betolni (nem tudod D-be tenni, ha a motor nem dolgozik)

Eltolni el tudod (ha eleg eros vagy) egy darabig, de a motort indulasra ravenni csak bikazassal lehet.

2016. febr. 25. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A mostani automata váltóm már olyan, hogy ha nem elég, vagy nincs akku fesz, akkor sehová nem lehet váltani. Bármilyen művelethez vagy bika kell, vagy töltő, esetleg új aksi.


Az N fokozat a szerviz állás is, amiben lehet javítani, vontatni(a gépkönyv szerinti távolságot)..


Van akinek a válaszából az derül ki, hogy nem is érti a kérdést.

Minden hagyományos hidraulikus váltós autó gépkönyvében benne van, hogy betolni sem lehet, nemhogy úgy indítani.

Csak bikával.

2016. febr. 25. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nincs hogy beindítsd, ugye kéziváltósnál azt kell csinálni, hogy rába***uk a kuplungot, és úgy indul el. Na ezt automatánál sehogy sem lehet kivitelezni, tehát csak bikázás. Érdemes amúgy kéziváltósnál is bikázni inkább.
2016. febr. 25. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem lehet betolni.


Amúgy tologatni, vontatni lehet, nem lesz semmi baja.

2016. febr. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!