Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Okozhat bajt, ha nagyobb...

Okozhat bajt, ha nagyobb akkut veszek az autómba?

Figyelt kérdés
Ha nagyobb kapacitású akkumulátort veszek az autómba, hogy pl.: biztos elinduljon télen, okozhat bajt?

2016. febr. 9. 07:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem
2016. febr. 9. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Csak a fizikai méret a határ. Bármekkorát beletehetsz.
2016. febr. 9. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 veterán vas ***** válasza:

Szerintem azért van egy határ. ;)

Pl. egy Citroen kacsába nem biztos, hogy érdemes berakni, Varta Professional dc.tipusú akkumulátort. Némi gondot okozhat az elhelyezése, és a legjobb állapotú dinamó sem fogja soha az életben feltölteni.

2016. febr. 9. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A dinamó/generátor bármekkora akkumulátort fel tud tölteni csak idő kérdése, de ez egy teljesen lemerült akkunál számít valamennyire. Normál üzemmódban, annyit kell visszatöltenie, amennyit indításkor kivettünk belőle, ez pedig egy 45Ah-s és egy 100Ah-s akkunál is ugyanannyi. Utána már csak szinten tartás és a jármű árammal való ellátása a feladata. Természetesen nem sok értelme van egy ezres Swiftbe 100-as akkut tenni (bele sem fér), de pl. egy 45-ös helyett nyugodtan lehet használni 74-est, ha befér a helyére és a pénztárca bírja.
2016. febr. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nyugodtan vehetsz nagyobbat, ha befér, de elég egyel nagyobb.

Nekem egy Renault 5-ösben volt egy 74-es,(már úgy vettem), nem volt semmi gondom vele. Szerelőm mindig azzal poénkodott, hogy ha kifogy a benzin, önindítóval is hazaérek! :)

2016. febr. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!