Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Volt már az autód miatt...

Volt már az autód miatt kisebbségi komplexusod?

Figyelt kérdés

Két legjobb barátom van, akikkel osztálytársak is vagyunk, igazi barátaimnak tartom őket, de tényleg mindent együtt csinálunk, sokat vagyunk együtt.

Viszont ők mindketten gazdagok, egyiküknek egy Audi S6-osa van (5.2 V10 430 LE 2006)

A másiknak van egy BMW 535d (270 LE,2005)

Nekem meg Ford Fiesta 1.3 (60 LE,1999)


Természetesen a szüleik vették nekik, és ők is tartják fent, de mindkettőnek a saját nevén van, tehát papíron az övék.


Hétvégén általában kocsikázunk, parkolókban bandázgatunk, és olyan rossz érzés tud lenni,hogy mindenki az ő autóikat rajongja körbe, mindenki velük akar elmenni egy körre (érthető)

Nem csak hárman vagyunk, mások is ott vannak, rosszabb meg jobb kocsikkal is mint az enyém, de az enyém nagyon "alulkvalifikált" és néha annyira rosszul érzem magam, mikor lányok is vannak ott, kb 2 lépéssel vannak előttem csak az autóik miatt.

Igen, természetesen irigy vagyok a helyzetükre, nekem és a szüleimnek sosem lesz ilyen autónk, de nem úgy vagyok irigy, hogy elvenném tőlük, vagy hasonló...ők mindig rendesek, egyszer szólta le valaki az autómat, és úgy megalázták utána, hogy a srác azóta se jött ki közénk.

Én persze megértem,hogy nem nagy élmény egy Fiestával kocsikázni, szemben egy S6-tal vagy egy 5-össel, de pont ezért olyan nehéz, hogy nincs mit tenni, senki sem tehet erről, és mégis rossz.

Imádnám ezt a hétvégi kocsikázós kikapcsolódást, csak ez a hülye komplexusom annyira zavar...

Egyébként én egész nyáron dolgoztam a kocsiért, édesapám 50 ezerrel járult hozzá a megvételhez, így 300 ezerért jutottam hozzá.Szóval erre büszke is vagyok.


2016. febr. 22. 20:41
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Gondolom csak 1-2 éve van jogsitok.


Azert szerintem az nagy felelötlenség szinte 0 gyakorlatal egy több száz lóerös kocsit venni a gyereknek...


Amugy egy olyan BMW nem olyan naaagy durranas már 5 millió ért lehet venni szépeket.

2016. febr. 23. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
E36-os BMW-t már 600-800 körül olyat is veszel, ami nem feltétlenül bontószökevény, szépen meg lehet csinálni azt is, 90-től 320 lóerőig mindenféle motorral lehet venni, nem lesz egy S6-os, de 2 személy kényelmesen elfér benne, a cabrionál meg nincs csajozósabb... :)
2016. febr. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Ha ezt a barátaid szóva teszik, hogy nekik milyen autójuk van, akkor hagyd a fenébe őket, azok nem barátok. Ezért ne legyen kisebségi komplexusod, azok a fordok egyébként is nagyon jó kis autók. Én 25 évesen 3 éve egy kis toyota aygo 3 ajtósat piros színnel hajtottam, én imádtam azt a kocsit, kis 3 hengeres 1,0 motorral volt, elég fapados volt, de pozitivan csalódtam abba a kocsiban. Ja és senki nem tette szóva a barátaim közül !

Azokról a bmw-ről meg audikről annyit, hogy 11 éves bmw-ben van legalább 400 ezer km , majd ha valami megnyekken benne és 7 számjegyű javítási számla lesz akkor sirhat a szája a barátodnak, az Audiba a motor mérete miatt lehet teljesen kevés km van, vagy nem ! Láttam egy merci S 500-at mobile.de-n 1,5 éves autó 180 ezer km-el. Ha németországi honlapon nézegetel autókat rájösz hogy ezek a 10 éves autók nem annyira horror árúak. Ha lenne 3 -5millió forintom akkor sem egy 10 éves autót vennék, a gyermek és a szülői butaság ez.

2016. febr. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Neked más lányokat tartogat az élet, ne aggódj fog majd jutni, csak legyél önmagad, ne próbáld azt mutatni amilyen nem vagy. A barátaid egyébként csak látszólag vannak könnyebb helyzeteben (a csajoknál), mert a személyiségüket elhalványítja az autó meg a sok pénz.
2016. febr. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

inkább nézd meg az Into the Wild-ot

az én autóm 44 éves. ha megjelenek vele megbámulnak. jó értelemben véve

2016. febr. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Látom sokan leszólnak, de bárki sz*rul érezné magad a helyedben.

Viszont szerintem nagyon szerencsés vagy, annak ellenére, hogy valami gazdag csávókról van szó, nem néznek le, hanem jó barátok vagytok, legalább annyi szerencséd van, hogy ilyen körökben mozoghatsz, és ilyen autókban ülhetsz, stb.

Persze, biztos a csajok hamarabb elmennek velük kocsikázni, hát sajnos ez van.

2016. febr. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
0%
Mire lennénk irigyek? Nekem 2009-es Ford Mondeo van, és van olyan elegáns mint egy Audi vagy BMW. Az utóbbi kettő már kezd unalmassá válni, szinte csak a lámpájuk változott külsőleg az évek során az ajtajuk pedig szintén unalom. A LED fénycsővel körbetekert izzók jól mutatnak ugyan, de parasztvakítás mert 5000 forintot nem ér az egész, közbe százezreket kérnek érte. Elektronikáról pedig annyit hogy minél több, annál rosszabb, mivel annyival több a hibalehetőség. 130-cal többet pedig nem mehetsz legálisan az országban. Így aztán nekem tökmindegy hogy milyen kasztniból nézem az utat.
2016. febr. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

"bandázgatunk, és olyan rossz érzés tud lenni,hogy mindenki az ő autóikat rajongja körbe"


Na látod itt a nagy probléma, hogy olyan autósokkal "bandázol", ahol a tiéd a "leggyengébb" autó.

Megoldás:

Bandázzál gyalogosokkal. Ott te leszel a király.

:)

2016. febr. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Koaxk Ábel ***** válasza:

Fura, hogy ennyi hozzászóló közül először a #16-os értette meg a lényeget!


A legtöbb válaszoló vagy irigy vagy rosszindulatú volt.


#17-es te meg az az ember vagy aki sosem fogja megérteni, mi a különbség egy Ford és egy Audi / BMW között. Persze jópofa az önigazolás amit írsz, de egyszer ülj át egy prémium autóba hidd el megérted a felárat.

2016. febr. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Csak mikor teleszarták a kecskék, és nem egy tehén... Mert ugyebár a szegény ember tehene a kecske.

Azóta is büdös. Szerintem az autó megdöglött.

2016. márc. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!