Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vettem egy kajakot, hogyan...

Vettem egy kajakot, hogyan tudnám ezt levinni Balatonra a Suzuki Vitara (2015) típusú autómmal?

Figyelt kérdés

Budapesten élek, a kajakot is itt vettem, Balatonra szeretném leszállítani, de a hossza 5,5 méter.

Ha a tetőn szeretném elszállítani, akkor rá kéne költenem a tetőcsomagtartóra 120.000 forintot, amit nem szeretnék, ugyanis csak egyszer leszállítom és onnantól kezdve többet nem lesz szállítva.



2016. febr. 18. 12:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha nem kell többé, akkor bérelsz csomagtartót.
2016. febr. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Bérelsz egy tetőcsomagtartót, vagy ha van vonóhorgod, akkor egy utánfutót.

[link]


Viszont a gond az, hogy azzal a kocsival azt a kajakot szabályosan nem szállíthatod tetőcsomagtartón!

A 2015-ös Suzuku vitara hossza 4175 mm. A kajak 5500 mm.

A KRESZ szerint:

"47. § Teherszállítás

...

(3) Zárt kocsiszekrényû jármû tetején rakományt elhelyezni csak abban az esetben szabad, ha a jármûre tetõcsomagtartó van felszerelve. Személygépkocsi tetõcsomagtartóján rakomány abban az esetben is szállítható, ha a jármûvön elõre és hátra legfeljebb 40-40 cm-re túlnyúlik."


A kajak előre és hátra is a megengedettnek több mint másfélszeresével ( 662.5 mm) nyúlna túl.

Tuti bukta. Az első közlekedési rendőr kiszedne a sorból.

2016. febr. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2016. febr. 18. 21:21
 4/5 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem bármelyik futárszolgálat leviszi neked. Mégis csak olcsóbb, mint 120 ezerért tetőcsomagtartót venni.


Szerintem.

2016. febr. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szívesen!
2016. febr. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!