Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vitara 1.6szivó vagy 1.4Turbó?

Vitara 1.6szivó vagy 1.4Turbó?

Figyelt kérdés

Melyik motorral járnak jobban?

1.6szivó tartósabb, de az 1.4turbó nyomatékosabb.



2015. nov. 7. 03:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Én maradtam a sima 1.6-nál, az is jól megy. A TSi-kkel meg sok a probléma még.
2015. nov. 7. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Dízelt vennék, tartós és nyomatékos is. Ugyanakkor hátránya, hogy újonnan nem kevés a felára.

Benzinesnél én is inkább az 1.6-os szívót választanám.

2015. nov. 7. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 szántóvető ***** válasza:
én a turbósat venném mert elvárható hogy 200e Km-ig gond nélkül elmenjen.tehát jó eséllyel neked nem lesz gondod vele.
2015. nov. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nálunk is aktuális a kérdés: Apám most vesz Vitarát. Ő mondjuk 1.6 szívó SX4-ből ül át. Mióta múltkor elmeséltem neki mennyit fizettem a Focus TDCi-m turbojának a felújításáért inkább nem is gondolkodott feltöltöttben (főleg mert utcáról-utcára használja, ami maximum a villanymotornak nem lenne kínzás). Persze ha normálisan használod 200-250 ezer km-t megy gond nélkül a turbo is, de a szívó is elég gazdaságos, tudja a megfelelő környezetvédelmi normát, szerintem viszi elfogadhatóan a kocsit, szóval nem igazán van ok azt választani.

Ráadásul nagyon sok autót eladtak azzal, van bőven üzemeltetési tapasztalat. Ha jól tévedek az 1.4 turbo meg vadiúj jövevény.


A SX4-ében 120e km van eddig, a 6 év alatt csak az időszerű szervizeken járt. Meg műszaki előtt szélvédőcserén.

2015. nov. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én 1.6 szívósat vettem, ennél jobb nem kell, a turbós amúgy is többet fogyasztana, én pedig nem érzem hogy kéne még ebbe a gépbe több nyomaték.

Jobban gyorsul mint a volt Ignisem, ami azért elég nagy dolog. És nem csak 0-ról indulva; a hétvégén Balatonra menet előztem az autópályán kb 5 kocsiból álló sort, kicsit megnyomtam a gázt és észre sem vettem de már 180-on volt a mutató.

2015. nov. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
A legújabb modellekbe honnan jönnek a motorok? Egy tesztből annyit sikerült megtudnom, h a dízelt a Fiat gyártja.
2015. dec. 7. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!