Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A kulccsal nem tudom az...

A kulccsal nem tudom az ajtókat kinyitni. Mit tehetek ilyenkor?

Figyelt kérdés
Kereskedőtől vettem egy központi záras Cordobát. A kulcsot amit kaptam hozzá csak arra jó hogy el tudom indítani a kocsit. Az ajtót és a csomagtartót nem nyitja. Lehet hülyén hangzik de akkor nem próbáltam és nem is próbálgattam mert hogy központis van hozzá gomb a kulcson nyítom zárom azzal. Nemrég kipróbáltam hogy a kocsi hogy viselkedik ha kulccsal nyílik a kocsi. Kulcs bemegy de forgatni nem lehet. Próbáltam erősebben de nem ment. Ilyenkor mi a teendő. Vissza sétálni a kerekskedőhöz (aki azzal fog érvelni hogy a szerződésben az van hogy kipróbált állapotban átvettem az autót továbbireklamációnak helye nincs vagy inkább menjek el a fogyasztóvédelmi felügyelőséghez hogy ez így nem éppen megfelelő? Arról nem beszélve hogy a pótkulcs sem nyitja (na azon még távirányító sincs a kulcsba beépítve csak a foglalat.)
2010. márc. 30. 21:37
 1/8 anonim ***** válasza:
hát ezt benézted. szerintem zárcsere lesz ebből...
2010. márc. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szét kell szedni megtakarítani, kicsit megkenni, vagy esetleg megpróbálni azt a téli jégoldó sparyt belenyomni, hátha kihozza a retket...
2010. márc. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
vagy jégoldó helyett vannak azok a csavarlazitók(wd40 és társai), amikhez van egy kis cső, azt bedugod a zárba, és úgy megfújod. Ez még talán jobb is...
2010. márc. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hol sérült a fogyasztói jogod? Ott az aláírásod a szerződésen, hogy kipróbáltad, megfelelt...

A bizonyítási kényszer nálad lesz, hogy MÉGSEM úgy van, ahogy a szerződésben le van írva.

2010. márc. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A fogyasztói jogom ott sérűlt hogy kulccsal nem tudom kinyitni az autót. Vagyis azzal a kulccsal amivel elindítom a kocsit. Amit adott még a kereskedő az csak a csomagtartót nyitja. Azaz ha van vmi zavar a rádiós jel adóba b@szhatom mert nem tudok a kocsimba bejutni. Amúgy meg nem is tudom miért kell zárat cserélgetni egy kocsin. Van két gyári kulcs hozzá azzal kell eladni.
2010. márc. 31. 15:51
 6/8 anonim ***** válasza:
Nincs semmi baja, csak kiszáradt a zár, nekem is ez volt. Olajsprével be kell fújni, kicsit hagyni hogy szívja magába, aztán óvatosan megjáratni a kulccsal. Egyszerűen senki nem használja, mert a távirányítással nyitja mindenki és beszáradt a zár.
2010. márc. 31. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
De a csomagtartót az egyik kulccsal tudom nyitn a másikkal nem. Fújtam be WD40-et majd még próbálgatom.
2010. márc. 31. 19:39
 8/8 anonim válasza:

központi záras akkor ajánlom az után gyártot távirányitokat!!be szerelhetöü minden autoba!per pill nekem is igy van neekm se nyilanak az ajtok kulcsal de rakatam bee egy ilyen központi nyitot!és tökéletesen zár-nyit! nekem 15.000.- ért szereték be!

két távirányitoval!

2010. máj. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!