Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson s51 vagy robogó?

Simson s51 vagy robogó?

Figyelt kérdés

Motorvásárlás előtt állok és azt szeretném megkérdezni hogy ti melyiket ajánlanátok jobban? Sok érvet és ellenérvet hallottam már mindkettőről.

20/f



2016. febr. 15. 23:09
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

az ndk-s csodabogár már a maga idejében is korszerűtlen volt az olasz és japán motorokhoz képest, nem hogy ma. Egy szempont alapján jó a simson, akkor ha nincs lóvé motorra, csak simsonra. Alapból egy robogó jobb, mivel modernebb, nem füstöl, nem büdös, még a kétütemű robogók sem, haladni is bír, nem kell buzerolni állandóan, állítgatni, bütykölni, taknyolni, tologatni, rohangálni vele mert nem indul, egy robinál rátolsz az önindítóra és jár a motor, éveket elmotorozol vele anélkül, hogy hozzá nyúlnál.


(mindjárt leoltanak majd a simsonosok)

2016. febr. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Az előttem szóló jól mondja. Viszont annyit tennék hozzá hogy téved, mert már a Simsont is csillagos égig érő árakon akarják eladni. (pedig tényleg nem ér annyit!!!!)

Egy normál Simson ára 100 ezer alatt van, legyen az akármilyen gyári alkatrészből, bontatlan blokkból, vagy széttuningolt pénisz alakú rezonátorral felszerelt az égig hajlított üléssel és hátsó sárvédővel felkrosszosított kecske.

Sokan úgy vannak vele hogy átalakítják, költenek rá, már nem is simson kinézete lesz, hanem mint az Amcsi motorok című műsorban szereplő épített motorok kinézete. Mindez szép és jó, mert miért ne csinálja a gyerek ha érdekli, hisz "elvileg ez egy szabad ország", viszont felesleges. Viszont sokan azt hiszik, mondjuk megvesznek egy normál állapotú Simsont 80 ezerért és költenek rá mondjuk 30 ezret és akkor még már csakis a haszon és az eszmei érték szempontjából ha eladásra kerül a sor rátornásznak még 30 ezret, egyszóval 140 ezerért akarják eladni a kis csodát, szerintem 30 év múlva is hirdetheti, vagy amíg egy kisokos meg nem veszi. Nem ér annyit. Láttam olyat is aki 250ért árulta a motorját, ráfogva hogy full gyári. Ennyiből már 125 köbös motort is vehetsz. Egyszóval nagyon fel van fújva a Simson. De mindent összevetve jó motor, nekem bejön.


Én csak annyit fűznék hozzá hogy ha jó alap kell ahhoz hogy megtanulj motorozni akkor simson, ha pedig egyszerűséget, némi kényelmet és kevesebb bosszúságot akarsz (javítgatást) akkor robogó.


Nekem is van simsonom, hogy őszinte legyek az indítással szoktak gondjaim lenni sokszor, rúgom rúgom, szivató, gáz, stbstb és semmi. Aztán 10 perccel később működik. Pedig minden be van állítva, csak néha van neki valami hóbortja és nem akar elindulni. Ugyanez a helyzet a benzinmotoros láncfűrésszel, húzom húzom, szivató... semmi, esküszöm beépítem az edzéstervbe a kétütemű motorok indítását. Hétfő lábedzés Simson berúgókarral, kedd karedzés láncfűrész húzózsinórjával.


(lehet ám engem is oltogatni és lepontozgatni, hiszen ez nagyon megy sok embernek ezen az oldalon, sőt akár jelenteni is)

2016. márc. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!