Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Corsa B vagy Suzuki...

Opel Corsa B vagy Suzuki Swift 95-99 es évjárat?

Figyelt kérdés
Véleményeket kérek! Melyiket olcsóbb fenntartani, fogyasztás, alkatrészek. 19 éves fiú vagyok. első kocsim lenne. 300-400 Ft között.
2010. márc. 30. 18:02
1 2
 1/13 anonim válasza:
Suzuki. Keveset fogyaszt (4-6 liter), igénytelen kis kocsi, lehet nyúzni. Szinte benzinen és olajon kívül más nem is kell bele. Corsa sem rossz, de azok már problémásabbak szerintem és ha gond van vele, akkor az nem olcsó.
2010. márc. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
de hát a Suzuki... fpp
2010. márc. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
50%

Amiket felsoroltál hogy neked fontos egy kocsiban, arra a suzuki a megoldás.

olcsó fenntartás netovábbja.


De én ennek ellenére mégis azt mondom hogy B corsa.

Arra valahogy másképpen néznek az emberek, nincsenek előítéleteik vele szemben, mint tudjuk a suzuki nem egy "felvágós" kocsi amolyan túl átlagos.

A Corsa sem az, de az valahogy mégis mástészta.

Az is átlagosnak mondható, sokan járnak ilyennel, de akkor is más a megnyilvánulása mint 1 suzukinak.

több vele a gond, de nem leszel egy hülye suzikis.....

TISZTELET A KIVÉTELNEK! AKI NEM INGE NE VEGYE MAGÁRA!

2010. márc. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:

szerintem a corsára sem néznek más szemmel,mint egy suszukisra. gondolom nem felvágni akars

z velük,mert akkor nem ezeket a típúsuakat nézted volna ki. ennyi pénzért mindenképp suzuki,mivel nem fiatalok, sok kilométerrel kell számolni.a javittatása,az alkatrészek ára miatt csak is "a mi otonk":)jaa és tényleg keveset eszik.

2010. márc. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én nagy Opel búza vagyok, de én is azt mondom, hogy neked Swift kell. Nem mellesleg az is van itthon, amit elmondtak róla, mind igaz, igénytelen egy kis verda. Meg kell azért nézni, hogy milyet veszel, de ha jól választasz, akkor sok gondod nem lehet, egy két kopó alkatrészen kívül. A világból kimegy pár csepp bengával.
2010. márc. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ha fontos hogy en legyen vele baj, olcsó legyen a fentartása akkor HONDA-t! veszel
2010. márc. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

ha csak ez a 2 játszik, akkor nehéz kérdés, volt már mind2öm, de mióta ismerem a suzuki felépítését akkorse ülnek bele mégegybe ha fizetnének érte.

93 as opel corsa viszont egy álom autó a szememben.

imádtam, megy mint a kisangyal, és bivajerős, egy citroen c15 öt oldalra úgyelhúzott, hogy felse tűnt neki

viszont ha jót akarsz, akkor toyota, legalább ojan megbízható mint egy suzuki, és annál sokkal keményebb. most toyotám van, igaz egy viszonylag új 7 éves 20000 km el, és teljesen ojan mintha vadi új lenne.

és igen, egy opelre mindenképpen jobban felnéznek mint a ti autótokra amit megis tarthattok.

szóval röviden, ha belefér pénzügyileg, akkor elöbb japánt keress hacsak lehetséges, aztán német, a suzuki meg olcsó az tény, de amikor a 100 ason mentem végig 2 éve télen, ojan érzésem volt mintha karácsony lenne, a fákon volt suzuki mindenféle felállásban, egyenes oldalasan, fejjel lefelé, árokban darabokban háttal fejjel lefelé, és amit csak eltudtok képzelni. szóval attól, hogy a kocsit megúszod olcson még ne spórold ki a téligumit.

GL HF

2010. márc. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

SWIFT!!!! első autónak tökéletes. Nekem is az van 1.6 Sport igaz az új, de nagyon jók

18/f

2010. márc. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Ezek a Corsák mennyit esznek meg? mert a Suzuki tudom hogy nem sokat.
2010. márc. 30. 22:08
 10/13 anonim ***** válasza:

Az én 93 as opel corsám normális használat mellett vegyesben 6-6,5 körül evett.

(ja igen 1993 as, hivatalosan, de ez becsapós, mert papíron 92 ig gyártották, így sokan rosszra gondolnak.

Annyit mondhatok, hogy a 2méter 10 cmmel elöl kényelmesen elfértem, de mögöttem már nemvolt annyira kényelmes a hely.

A végsebessége 160 köré tehető, annál tovább neakard húzni. Motorból pedig az 1,2 est ajánlom, legalábbis nekem azvolt, és mindig mindenre elégvolt.

Komoly bajok nemvoltak vele, de összességében azt mondom, hogy azért egy japánverdával még mindig jobban jársz.

Mielött bármit vennél nézz körül a www.hasznaltauto.hu-n és lehetőleg próbálj ki minél több autót, ojan is jó ami nemeladó, csak, hogy tudd mire számíthatsz, ha olyat veszel.

2010. márc. 31. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!