Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi szerepe van a kettős...

Mi szerepe van a kettős tömegű lendkeréknek egy autóban?

Figyelt kérdés
Benzines autókon nőttem fel, de mivel sokat megyek mostanában, gondolkodtam egy dízel autó vásárlásán 700ezer forintig. viszont elbizonytalanított, hogy egy 700ezer forintos autóban bármikor tönkremehet egy 300ezer forintos alkatrész. Mi a szerepe és mi kerül benne 300ezer forintba?
2016. febr. 1. 19:55
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nyugalom, nem minden dízelben van KTL, és van olyan benzines is amiben pedig van. Na de lényeg a lényeg, a motor, pontosabban a főtengely forgásának egyenetlenségeit hivatott távol tartani az erőátvitel részegységeitól (dugattyús motor főtengelye sohasem forog állandó szögsebességgel, ha egy fordulaton belül nézzük. Ebből fakadóan "rázza" az erőátvitelt, rövidítve annak az élettartamát. illetve az utastérben zajt és vibrációt kelt. Egyik sem hasznos dolog, így a mérnökök feladata ennek a kiküszöbölése vagyis inkább az elfogadható mértékűre csökkentése.
2016. febr. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Első tökéletesen leírta, egyszerűsítve pedig annyi a lényege, hogy mikor munkaütem van, olyankor minimálisan gyorsul a fordulat, mikor már kipufog lassul. Persze több hengerrel ez eléggé minimálisra csökken, de akkor is jelen van, a váltómechanika már megérezné például. A kettős tömegű erre van, hogy ezt csillapítsa, mivel egyszerűsítve ott két nagyobb darabra bontható a kuplung, köztük rugalmas kötéssel, ez végzi a csillapítást lényegében.
2016. febr. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!