Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lehet az oka annak hogy...

Mi lehet az oka annak hogy külterületre jó és szinte üres úton 70-el mennek az sofőrök? (És ha rávillantok mutogat ha előzni akarom akkor meg gyorsít)

Figyelt kérdés
2016. jan. 14. 19:40
 1/2 anonim ***** válasza:

ÉN is 70-el megyek, ne törődj vele, előzz meg és ennyi.


Személy szerint azért nem megyek gyorsan mert:

-ha elém téved egy vad és nem tudok megállni akkor összetöröm a munkaautómat és sajnos kiesek a munkából ez egy jutalékos futkosós embernek nem jó.

-Spórolok a benzinnel mert azt is én fizetem.

-A magyar egészségügy nem kimondottan jó és egy esetleges balesetnél csekély esélyem lenne a túlélésre főleg a Suzukival.


Köszönöm, hogy türelmes vagy, és ha nekem villognak segítek a előzésbe, esetleg félrehúzódok.

2016. jan. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A rossz mentalitás. Mindenki annyival megy amennyivel akar. De sok ember hajlamos a nála gyorsabbban haladó autót, még ha az a megengedett sebességel is éri utol, eleve bunkónak gondolni. Ha rávillantasz azt már úgy veszi, mintha az anyját emlegetted volna. Pedig más országokban úgy ahogy írod, a villantás legtöbb esetben nem azt jelenti, hogy "húzz már az utamból", vagy hogy feltűnősködni akar ezzel az érkező autó, hanem ezzel jelzik, hogy jönnek és figyeljen oda a másik arra, hogy közeledsz, tudjon arról, hogy egy másik autó van a közelében. A sértődés eredményét már leírtad zárójelben.

Valamelyik nyugati gyártó be is építette az autójába az automatikus fénykürtöt egy másik autó utolérése esetére pontosan emiatt. De a magyar autósmagazinok mit írtak erről? Azt, hogy bunkó funkció. Nem az, ennek közlekedésbiztonsági okai vannak. Ez nem belemagyarázás, hanem így van.

Ha valaki elkezd mögötted úgy villogni, mint a stroboszkóp, na akkor már ő is zabos rád. De még mindig kulturáltabb megoldás, mint mutogatni, vagy elküldeni a pokolba a másikat.

Vannak olyan állatok is, akik mennek kétszázzal és leszorítanak az útról, de amit írtál az is ugyanúgy bunkó magatartás, csak épp hetvennel.

2016. jan. 15. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!