Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan tudok dinamikusan,...

Hogyan tudok dinamikusan, gyorsan előzni?

Figyelt kérdés
Van egy 3-as mondeom,110 lóerővel,beinzes,1.8-as. Másodikba 110-nél tilt,80-90-es előzésnél vissza szoktam rakni negyedikbe,de inkább harmadikba,akkor jobban rúg. De az a gondom,hogy kicsit megtorpanok Vele,mikor visszaváltok,és valamit én csinálok rosszul,mer' másnak megy Vele rendesen. Hogy kéne kuplungolnom,hogy dinamikusan,torpanás nélkül tudjak előzni?
2015. dec. 29. 21:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Adj gázfröccsöt mielőtt kiengednéd a kuplungot, így nem fogsz megtorpanni.
2015. dec. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom, hogy az 1.8-as benzines motorja turbós-e, de az én 2.0-es tdci motorral szereltembe nem kell visszakapcsolni 5.-ből sem, hiszen a turbó 1800-2000-es fordulaton kapcsol be, és 100 felett is megcsinálja, hogy az ülésbe présel elég keményen.
2015. dec. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

110 ló egy szürke családi autó kategória..


Mit jaszkarizol vele télvíz idején?


Mellesleg az előkelő, gazdag emberek, alapból lassan, kényelmesen vezetnek, mégha 600 lóerő van alattuk akkor is csak 40 nel tönymörögnek...


Ilyet Bp-n keveset látsz...

2015. dec. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Egyszerűen nem adsz elég gázt. 90-nél ha visszaváltol 3-ba, akkor a fordulat felmegy 4-5 ezerre. Ráengeded a kuplungot, de nem adsz elég gázt, akkor olyan mintha motorfékeznél. 4-5 ezres fordulathoz márpedig nagy gáz kell. Mikor engeded a kuplungot, már akkor nyomd jó mélyre a gázpedált, nem lesz baja tőle, és meglátod, egyből kilő majd az autó :D

Amúgy egy tipp előzéshez: ha gyengébb autóval előzöl, akkor maradj le egy kicsit az előtted lévőtől, kezdj el gyorsítani, hogy gyorsabb legyél mint ő, és mikor szabad az út szemből, kezdheted is az előzést, és már startból gyorsabb vagy mint ő. Ez a lendületből előzés.

2015. dec. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

2: persze de úgy hogy a kutas fizet amikor leereszti a kitermelt gázolajat amit ötödikben ülésbe préselés közben kitermel a kocsi az iraki olajmezőkről...

Tudom -20 liter fogyasztás meg nyomaték ami présel, de annyira hogy az űrhajósok ezen gyakorolnak terhelésvizsgálatot a körbe forgó cucc helyett én meg kussoljak mert benzinesem van és 8 litert fogyaszt városban miközben a tiéd 7-et.

2015. dec. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Rakod a 3-ast, teszed rá a kuplungot, amint fog, utána szinte azonnal padlógáz. Így nem fog bebólintani az autó, hanem rögtön kilő.
2015. dec. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Beviz Elek ***** válasza:

Ahogy a #4-es írta. Annyit pontosítanék, hogy kell hozzá egy kis tapasztalat.

Tehát kiszámolod hogy a szembejövő mikor ér mellèd, kiszámolod hogy 3asban mennyi kell utolèrni az előtted közelekedőt (én távolságban saccolok), majd a megfelelő távolságnál te visszaváltasz és lepadlózod. Ha jól számoltál, akkor te kb 1-2 mérerre vagy az előtted haladótól mikor a szembejövő elhalad, így egy már megszerzett lendülettel elhaladsz mellette.


Ezt nem csak visszaváltással lehet megcsinálni, én pl 130 lóerős szedánnal 5ösben végigmegyek lendületesen és előre kiszámolom hogy lehetőleg visszaváltás ès fék nélkül leelőzzem a lassabbakat.

2015. dec. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!Sokat segítettetek!Amúgy nem tudom,miből gondolja valamelyik válaszoló,hogy előzgetni akarok,meg rallyzgatni. Néha van,amikor igenis előzni kell,és hiába 1.8 (nincs turbo benne) és 110Le,azér' szépen megugrik még az én rossz módszeremmel is az az autó,nem olyan erőtlen,mint sokan hiszik.Fogyasztása vegyesbe 7,csak úgy megsúgom,dízel ide-oda...
2015. dec. 29. 23:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!