Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Volkswagen Jetta V vagy...

Volkswagen Jetta V vagy Volkswagen Golf V? Melyiket választanátok, és miért?

Figyelt kérdés

Mindegyik kb. 1,5 millió körül van. 2006-2008-as modellekről van szó, mindegyik benzines, 200-230 ezer km van bennük!


Érdekelne, hogy miylen érvek/ellenérvek vanna kezekről az autókról; egyáltalán használtba ilyet megéri-e venni. Típushibák is érdeklnének, esetleg más modellek amik szóba jöhetnek ilyen árom. Köszönöm!



2015. dec. 29. 14:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha a golf combi, akkor lenyegesebb kulonbseg nincs, csak pakolhatosag szempontjabol. Meretileg megegyeznek, csak a kivitelnel az egyik lepcsos, a masik csapott hatu. Ha pakolas, akkor inkabb a kombi, ha picit inkabb a desing, akkor a jetta. Amugy a jetta talan egy 10 centivel hosszabb.
2015. dec. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

A Golf nem kombi. A pakolás fontos, de nem elsőrendű szempont. Elsősorban városban lenne használva, és talán a Golf kevesebbet fogyaszt, de a Jetta küllemre jobban bejön.


Típushibák és hasonló dolgok érdekelnének, amire feltétlen oda kell figyelni. Na meg persze mennyi szervizelsét igényelnek ezek az autók és mennyire megbízhatóak?!

2015. dec. 29. 16:57
 3/10 anonim ***** válasza:
Melyik motorral szeretned? Vegyes Fogyasztasban a ketto kozott maximum ilyen fel liter lehet a kulonbseg pl a 1.6 16szelepesnel. De amennyivel tobbet eszik a jetta, annyival komfortosabb is. 1.4 motor eleg korszerutlen hozza, 1.6 se a legjobb, de azzal mar mozgatja rendesen a ket kocsit. Tipushiba a golfnal sok kicsi kis elektronika szokott lenni. Nem befolyasolja a mukodest, csak kenyelmi extrak hibaja, mint pl tempomat. Jetta is ugyan ez. Motoroknal az fsi
2015. dec. 29. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
*motoroknal az fsi eleg erzekeny, foleg az uzemanyagra, mert kenmentes kell neki. 1.4 Tsi-ra nem nagyon szoktak panaszkodni, ellenben az 1.2-re.
2015. dec. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
1.6 trendline néztem, de erről a motorról rosszakat is olvastam. Mi igaz és mennyit eszik?
2015. dec. 29. 19:59
 6/10 anonim ***** válasza:
A Jetta igazából a Golf sedan változata, csak valamiért nem nevezték Golfnak, hanem a hagyományok miatt maradt Jetta. Tehát teljesen egyformák, amelyik neked jobban tetszik.
2015. dec. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Utánanéztem kcisit, és az alábbi véleményeket találtam. Legtöbben ezekre panaszkodnak:


- Vezérműszíjfeszítő (1.6 benzinesnél)

- kormánymű javítás

- hátsó lengéscsillapítók nyikorgása

- digitklíma teljesítménye, állandó kellemetlen szaga

- alacsony szélvédő

- kicsit lomha indulás

- A hátul ülőnek kevés a lábtér.

- Műanyag lámpa búra miatt (Karcolódik, szinte kifehéredik a műanyag) éjszaka gyenge az útmegvilágítás.

- Az izzók kimennek, főleg a helyzetjelző. Az apró izzó rossz helyen van a cseréhez, ezért szervizbe kel vinni.

- A csomagtartó bovden leesik.

- Az ajtó lelezul 5-8000 km-enként.

- Fékbetétet féktárcsával együtt kell cserélni, mert rossz helyen van, és az is lekopik.

- Szélvédő szöge rossz; hegyes szöget zár be a motorháztető és a szélvédő. Ez esőben nem túl előnyös; legnagyobb fokozatban alig lehet átlátni.

- Sárvédő nincs.

- Ablakmosó cső eltörik.

- A méretéhez képest gyenge a motor.

- Gyári rádió csak 4 hangszórós, és MP3-at sem tud lejátszani.

- Típushiba a légkondi kompresszor meghibásodása.

- Nagy magasságkülönbség a gáz- és a fékpedál között.

- Drága szervíz.


Pozitívumok a nagy csomagtartó, a tekintélyes és szép külső, a komfortos belső.


Ennyit talátlam. Nem tudom, ezekből mi igaz, és mi nem.

2015. dec. 30. 14:19
 8/10 A kérdező kommentje:

Ezeket pedig a Golf V-re találtam:


- 1,4 és 1,6 benzines gyenge, kicsit lomha.

- elektromos alkatrészek (ablakemelők, ablaktörlő-motor) meghibásodás

- MP3-at ez a rádió sem játssza le

- gyenge minőségű beépített hangszórók

- Karosszéria fényezés gyenge, a festék hamar lepattog pl. automata mósóban; emiatt rozsdásodhat.

- Magas fogyasztás (9-10 L városban)

- Magas szervízköltség

- Klíma gondok

- Kicsi csomagtartó

- Kényelmetlen ülés

- vezérműszíj hibásodás



Pozitívum: kanyarban jól fekszik, jó úttartás, csendes, dinamikus, jó vezethetőség, jó futómű, értéktartó, persztízs.

2015. dec. 30. 17:49
 9/10 anonim ***** válasza:

Volkswagen Golf V om volt 1.6 benzines(2005 évjárat)

330 ezer km nél adtam el, új kora óta nálam volt, és még így sem látszott meg a kilométer benne, olajat nem fogyasztott és ugyanúgy húz mint újkorában.Komolyan gondok sem voltak vele, ami volt meg lett javítva de útközben sosem hagyott még ott sehol.

Szerintem a kilométer óra állás önmagában nem jelent semmit, állapotot kell nézned. Fogyasztás 7 liter körül van.

2016. jan. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Igazabol, amiket talaltal hibakat, azoknak a fele eleg elvont, a masik fele pedig aprobb hibak, amik inkabb zavaroak. Normalis szerviz mellett fobb problema nem lesz, de elektronikai gebaszok mindig, mindegyik markanal lesz, de a legtobb ilyen inkabb csak bosszanto. Hogy a varosba megeszik az 1.4, 1.6 benzines 9-10 liter az teljesen realis. Sot, nagyon ez alatt a kategoriajan belul nem lehet talalni olyat, ami kevesebbet fogyasztana. A kicsi szelvedo az igaz meg az oldalso uvegeknel is. VW-nel ez mar-mar termeszetes, hogy olyan mintha bunkerban ulnel. Skoda octavia, golf.... Ezeknel pl teljesen igaz ra. Haaat, igazabol ez mar csak megszokas kerdese. En pl "nagyuveges" autobol ultem at az octaviaba, de nagyon zavart, hogy "tobb" a takaras.

Vegul is, jo kis autok ezek, szivobenzines blokk lehet, hogy elavult, de a vilagbol kiviszi a kocsit.

Viszont, ha belefer meg, akkor esetleg octaviat is nezzetek. Igaz, hogy nem a vw virit rajta, de konszern. Ugyan ebben az arban nem csodalkoznek, ha egy felszereltebb skodat talalnatok, mert eleg nagy a ket marka kozott az arres.

2016. jan. 1. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!