Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Olasz autót tényleg nem...

Olasz autót tényleg nem érdemes venni?

Figyelt kérdés
Valóban szervizigényesek, és sűrűn kell őket javítani? Vagy azért lehet olyan típusokat találni, amik ugyanolyan megbízhatóak, mint a többi európai márka?

2015. dec. 28. 19:48
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Darabok* nél* elnézést az elírásért!
2015. dec. 29. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
"persze vannak megbizhatatlan arabok is" pedig ezen jót mosolyogtam. :D
2015. dec. 29. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Akkor megpróbálom elkerülni az arab tulajú Alfákat. :D

Szerencsére a magasság nem gond, mert csak 170 cm-re nőttem, így bőven el fogok férni ezek szerint. :)

Persze gondoltam a javítási költségekre is, néztem alkatrész árakat már. Amitől igazából félek, az a lengőkar, mert nem tudom, hogy ugyanolyan jóra sikeredett-e, mint a 156-ban. Ráadásul benzinest szeretnék, mert a dízel nem érné meg nekem, és a 156-ban is sokszor bemondta az unalmast a motor.

2015. dec. 29. 05:41
 14/18 anonim ***** válasza:

Nincs olyan használt autó aminél ne kellene számolni szervizköltséggel... Legyen az japán, angol, német, amerikai, kóreai, kínai, vagy akár olasz...

Nálam egy használt autó mindig minden esetben vezérműszíj, fékek, olaj, +szűrők cseréjével indul... És általában ezek előrelátható költségei alapján döntöm el, milyen autót veszek meg és mit nem, ezekből lehet látni milyen szervizköltségrkre lehet számítani későbbirkben... Márkaszerviz pedig szóba sem jöhet.

2015. dec. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Márkaszerviz nálam sem, mivel egyrészt drága, másrészt nem mindig cserélik ki azokat az alkatrészeket, amiket ráírnak a számlára. Inkább viszem olyan szerelőhöz, akit régóta ismerek, és ért az autókhoz.

A kötelező alkatrészek nem olyan irdatlan drágák, plusz nincs vezérműszíj, mert láncos hajtású. Az más kérdés, mi van, ha csörög a lánc.

2015. dec. 30. 13:35
 16/18 anonim ***** válasza:
71%
Muszlim-tól nevegyél Alfát! XDDdDddd
2015. dec. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
28%
Amikor levizsgáztam 1991-ben, vettem egy akkor 1 éves (pontosabban 9 hónapos) Lancia Delta Integrale-t, aki ismeri, azt tudja, hogy kezdő jogsihoz rohadt erős autó, amint elkezdtem érezni a kocsit, kitapasztaltam, már feszegettem a határait, nagyon bírt, oda kellet rá figyelni, de ha nem hanyagoltad el, akkor nem volt gond vele. Abban az időben a kategóriájában messze egyeduralkodó volt, villogtam is vele. Később jött a földig lehúzott Alfa 156 az 1.6-os TS motorral (újként vettem). Furcsa módon nálam elment 500 000 km felé anélkül, hogy a motorját megkellet volna bontani. Persze nem mindegy, hogy ki használja az autót, nem te választod az Alfa-t, az Alfa választ téged, oda kell rá figyelni, ez igaz, de ha törődsz vele, akkor nincs gond. Most 159-es van, ezzel sincs gond, pedig van benne kilométer bőven, egyszer állt le alattam, mégpedig azért, mert kifogyott a gázolaj. Albániában nem olyan sűrven van kút, mind nálunk.
2016. febr. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Tényleg ne vegyél olasz autót. Ha meg nem hiszel a visszajelzéseknek, akkor egyrészt ne tegyél fel kérdést, ha nem érdekel a válasz. Másrészt tőlünk nyugodtan vehetsz sz@rt, aztán gondolom arról már nem számolsz majd be, hogy mit nyüglődtél a karbantartásával. Pedig az erről szóló visszajelzés másnak hasznos lehet. :)
ápr. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!