Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik uton fogyaszt kevesebbe...

Melyik uton fogyaszt kevesebbet az autó?

Figyelt kérdés
Dolgozni 2 irányban indulhatok el hajnalban. Egyik autópálya, masik fout. Az autópálya 19,5km hosszu a celig innen, viszont a foutak, egy ket autóút is van, 13km hosszu. A főút autóút verzio sok helyen csak 50, 30, 70, 80 as tempóval vezethető, kb 8-9 lámpával is számolni kell, az autóút ebből max 5-6km. Kanyargós, viszont ügye sűrűn lelassulok, megallok bar a lámpák többnyire erzekelovel van felszerelve tehat hamar vált foleg h hajnalba senki nincs az utakon. Nemetorszagrol beszelunk. Az autópálya kicsit kerulos viszont sik egyenes es lámpa nélküli. Nem tudom ez a par km differencia kompenzalodik avagy nem, ugyanis it a motor (autópálya) egy fordulaton megy. Regi de jo állapotú kisautorol beszelunk. Peugeot 106 1.4 benzin hengerenkenti. Velemenyem szerint sokat eszik 7-7,3l\100km.
2015. dec. 27. 11:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Pálya
2015. dec. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
pálya 100-al.
2015. dec. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Pálya, mert kompezálódik. 6 liter lesz az állandód.
2015. dec. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Pálya, de max 100-al, mert csak így lesz takarékos a kis 1.4-es, meg hideg motorral nem is ajánlott hajtani nagyon. Nem is biztos hogy üzemanyagot fogsz így spórolni, de gondolj arra, hogy alig kopik az autó, míg a főúton állandóan lassítani, gyorsítani, kanyarogni kell, kopik minden. Balesetveszély is nagyobb.
2015. dec. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
pálya, kamion tempóban... kevesebb lesz a fogyasztásod, és még hamarabb oda is érsz...
2015. dec. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én is hasonló helyzetben vagyok. Szintén két úton tudok menni. 1. Pálya 90km, de viszonylag sík terep, folyamatosan tudok haladni. 2. Normál főút, 60km, ahol át kell menni több településen, lámpák is vannak, előzgetni kell, sőt egy hegyen (~500-600m szintkülönbség) is át kell menni, szerpentines erdős szakaszon.

Sötétben, ködben, esőben, pláne hóban egyértelműen az autópályát választom. Viszont jó út és látási viszonyok között a hegyi főutat. Időben ugyan annyi a kettő, mert hiába hosszabb a pálya, ott megyek 130-140-nel. Előnye, hogy biztonságosabb. A főúton 90-nel tudok menni, a szerpentines részen lassabban. De így is kevesebb a fogyasztásom mint a pályán az alacsonyabb sebesség és a rövidebb út miatt.

Egyik sem egyértelműen jobb a másiknál. Így mind a két útvonalat szoktam használni, ahogy írtam a körülményektől függően, amenyilket akkor épp jobbnak látom.

2015. dec. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!