Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen gyakori, hogy kamiont...

Milyen gyakori, hogy kamiont kézzel kell lerakodni a sofőrnek?

Figyelt kérdés

Úgy tudom van amikor nem szednek le targoncával (mondjuk nem sok ilyet hallok), odaadnak 1 békát neked és szedd le... Ez mennyire általános? Én úgy hallottam hogy nem túl gyakori.


Mondjuk olyanban már volt részem, hogy KÉZZEL kellett lerakodni, mert az idióták úgy rakták fel hogy levenni már nem lehetett ezeket a dobozokat, mert borultak...


Mellesleg a kézzel lerakodás nem a gyűjtőfuvarozásban gyakoriak inkább?



2015. dec. 16. 17:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Aldi, Lidl, Hofer, Penny, DM és egyéb német/osztrák üzletek gyűjtőraktáraiban szokás ez, vagy olyan helyeken ahol ezeknek veszed fel a motyóit. Vannak más helyek is, de ezeken 90%, hogy Neked kell. Bemész, megmutatják a 'békát' meg hogy melyik sorba pakold ki és csináld.

Nyilván a megbízás úgy szól, hogy a sofőr szedi le. A megbízó úgy fizet a speditőrnek, csak azt a sofőr már nem kapja meg...

Én egyszer jártam úgy, hogy saját KÉZZEL (nem békával) kellett lerakni, de akkor kaptam 100EUR borravalót - de az egyedi eset volt, egy angol családot költöztettem Dél-Franciaországba.

2015. dec. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Attól függ mit visz. Ahova én járok ott ki se kell szállni nekik csak rátolatnak a rámpára és targonca leveszi őket. Békázni elég gyakori. Viszont most csinálom a kamionjogsit és az oktatóm azt mondta, hogy nem árt a sofőröknek ha van targoncára vizsgájuk, mert egyre több helyen kell nekik targoncázni. Mondjuk ilyenről akkor hallottam először. Meg azt se hiszem, hogy egy cég odaadja a kamionsofőrnek a targoncáját. :D
2015. dec. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

első: a sofőr akivel voltam a kézi pakolásnál, ő azt mondta hogy 20 év alatt kb ez a 2. eset hogy kézzel kell lepakolni a sofőrnek, és hogy németországban még 50-100 eurót is fizetnek ezért. Mi itthon pakoltuk le, gondolhatod mit kaptunk... még 1 köszönömöt SE :D


Második: Ez akkor kicsit olyan mint az ADR... még ha van, akkor sem érdemes lebegtetni mert a nyakadba akasztják :D És azért a targonca se olyan hogy jogsi és szevasz, oda is azért rendesen bele kell jönni, mert nagy károkozás lesz belőle... :D

2015. dec. 16. 17:24
 4/17 anonim ***** válasza:

ez a rakodási mizéria több sebből vérzik..először is, a lerakó telephelyen ha bármilyen balesetet szenved egy idegen cég dolgozója, akkor az gubanc...ha saját kamionos, az sem mindegy, csak ott már eleve ki van oktatva a belső telephelyeken való rakodásra.

a targoncás buli is a telepvezetőtöl függ, még akkor is, ha mindenre van papírja a versenyzőnek..marad a béka, persze eseti rakodási papírt kell aláírni..


van olyan telephely, ahol a kiszálláskor még a szabályos öltözéket, megfelelő védőruhát is ellenőrzik...például a papucsos sofőrt géppel együtt kiküldték az utcára, hogy vegyen bakancsot, aztán jöhet vissza.


sok mindenre ügyelni kell, mert a baleset lehetősége nagy veszély


ha lerakodáskor le akar dőlni az árú, akkor rosszabb esetben megkérdezik a pilótát, ellenőrizte -e a berakodást, illetve miért hiányos a rögzítés..


bizony résen kell lenni...a kézzel rakodás pedig ott van, ahol elrendelik, vagy nincs más megoldás...mondjuk kijevben, háromnapi várakozás után...

2015. dec. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
pedig mintha valahol olvastam volna, hogy "a sofőrnek joga van megtagadni, és nem kötelezhetik kézi rakodásra"
2015. dec. 16. 18:22
 6/17 anonim ***** válasza:

"Ez akkor kicsit olyan mint az ADR... még ha van, akkor sem érdemes lebegtetni mert a nyakadba akasztják :D"


Az miért baj? Nyitott sárga táblás autóval általában a legtrógerebb cégek sem csalnak :D


Belföldön majd minden lerakón lehet békázni ezerrel. Ha valami ömlesztett mocskot viszel olyan multinak ( pl SPAR) aki 1tétel/raklap módon szeretné, akkor még komissiózhatsz is egy jót :D


Azért az amit csak kézzel lehet rakni az ritka.


"mert az idióták úgy rakták fel hogy levenni már nem lehetett ezeket a dobozokat, mert borultak"

A gépjárművezető merre tartózkodott a rakodás ideje alatt? :D

2015. dec. 16. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Békázás nem nehéz,attól szerintem nem kell félni,inkább attól hogy csak puszta kézzel ;D
2015. dec. 18. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
úgy tudom a pakolás nincs benne a sofőr munkaköri leírásában
2015. dec. 18. 01:39
 9/17 szántóvető ***** válasza:
persze hogy nincs mert a sofőrnek nincs rakodói végzettsége.
2015. dec. 18. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
szóval akkor ez megint olyan mint a mágnesezés? Hogy vagy megcsinálod vagy ki vagy rúgva?
2015. dec. 18. 13:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!