Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Azt olvasom és azt hallom,...

Azt olvasom és azt hallom, hogy egy diesel elmegy bőven 500. 000 km felett mig a benzinesek kb 300. 000-400. 000 km ig, ezt pontosan, hogy kell érteni?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy a diesel elmegy mondjuk 600.000 km et és vége de közbe volt turbó csere, kettőstömegű lendkerék csere és még sokmás, mig a benzines 300 ezret meg úgy megy el hogy semmi gondja nem volt(kopóalkatrészeken kivül) és 300 ezernél lenne egy nagyobb motorfelujítás akkor a beniznes is képes lenne elmenni ugyanannyit, nem ?

2015. dec. 15. 18:03
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Én a dízel autómon 300 000 km felett cseréltem kettőstömegűt és turbó lett felújítattva, ezen felül csak a kötelezők, jah és 246 000 km-nél kapott egy új kuplungtárcsát, azóta már volt egy újabb kettőstömegű és turbó de 650 000-nél. Ha összeszámolom azt a pénzt, amit megfogtam a fogyasztáson, akkor kb. negyedét elköltöttem alkatrészre. Azóta régen túl van a félmillión és kevesebb kell neki az egymillióhoz mint amennyi a félmillióhoz. Leragasztottam a km számlálót mielőtt beült apám a kocsiba, és ment vele, kérdeztem hogy na milyen a kocsi, hogy megy? Erre a válasza, hogy új kocsi? mondom persze, levettem a matricát az óráról, mondom 776 418 km van még benne csak. Most még nem kell azon gondolkoznom, hogy megéri e megcsináltatni, ha valami van vele, mert nincs gond vele, megy, teszi a dolgát, és rácáfol minden egyes gyökérre, aki azt mondja, hogy az Alfa szar, az Alfa nem jó autó, az Alfa betegágy stb.
2016. febr. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
#10 nem attól melegszik a motor, hogy egy nagyon rövid időre meleg az a levegő a hengerben, hanem az üzemanyag égésétől. Annak az égés hője pedig nem teljesen a motort, hanem az el nem használt, többlet levegőt is felmelegíti. Hidd el, tőlem okosabbak már leírták a könyvbe amiből a szakmát tanultam anno.
2016. febr. 23. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
olvasd el ujra. ugyan azt irtad amit én kb
2016. febr. 23. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!