Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tényleg nemlehet mezítláb...

Bimke kérdése:

Tényleg nemlehet mezítláb vezetni kocsit?

Figyelt kérdés
aszt hallottam hogy valakit ezér büntettek meg

2015. dec. 3. 22:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
45%
Lehet, csak nem szabad. Mert könnyen balesetet okozhat
2015. dec. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%
Konkrétan nem írja elő a KRESZ ezt. Hanem valami olyasmit, hogy biztonságosan tudd kezelni a pedálokat. Tehát relatív, ha a rendőr úgy gondolja, hogy mezítláb veszélyes akkor megbüntet, de ha dumálok neki egy órát és meg is mutatom hogy mezítláb is jól kezelem a pedálokat (tényleg) akkor nem tudom hogy büntethet e.
2015. dec. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
De lehet és biztonságosabb is, mint ha magassarkúban vagy flipflopban csinálná valaki. Ha nem lehetne, a barátnőm anyját már rég sz.rrá büntették volna, nyáron mindig mezítláb vezet és többször volt olyan, hogy mentünk valahova és igazoltattak a rendőrök, de nem szóltak erre semmit.
2015. dec. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Azt el tudom képzelni, hogy a leeső papucs, vagy a pedálba akadó cipőfűző balesetet okoz, de mezítláb milyen gond lehet? Persze ha sosem jár valaki mezítláb, akkor kényelmetlen lesz neki, és ezért nem ajánlott, de amúgy, ha hozzá van szokva az ember, akkor passz.


Talán az jut eszembe, hogy az izzadság miatt lecsúszik a pedálról, de egyrészt nem feltétlenül izzad, másrészt akkor is tud kapaszkodni az ujjaival, harmadrészt a vizes talpú cipő is lecsúszhat…


Elképzeléseim szerint amúgy a síbakancs a legrosszabb.

2015. dec. 4. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Anno még a tanpályán mondta az oktató, hogy akkor cipő le (abban a cipőben nem éreztem annyira a pedálokat, kb második vezetésem volt). Közúton már nem vállalnám be. Ott elég balesetveszélyes tud lenni. Hogy büntetnek-e érte, azt nem tudom.

(Amúgy meg csak zárt cipőben tudok vezetni, nyáron papucsban már akkor szar odébb állni a kocsival pár métert, hogy levágjam a füvet.)

2015. dec. 4. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 veterán vas ***** válasza:
100%
Ugyan miért ne lehetne mezítláb vezetni? Nyáron, hosszú úton kimondottan kényelmes. Még sohasem büntettek meg érte, sem itthon sem külföldön.
2015. dec. 4. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 joco5582 ***** válasza:
75%

Én szoktam rendszeresen mezítláb vezetni, de hogyan is venné észre a rendőr, hogy nincs cipő rajtad?


Mármint ha kiszállok a kocsiból akkor felkapom a papucsomat. Ha meg nem, akkor pont nem látszik mi van rajtam :)

2015. dec. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
86%
én nyáron szinte mindig mezítláb vezetek, mivel papucsban vagyok. sokkal jobb mezítláb
2015. dec. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
94%
Én is szoktam mezítláb vezetni, de sokan azért mondják hogy veszélyes, mert teljesen másképp érzed a pedálokat. Mezítláb fékezésnél is kicsit erővel kell nyomni a fékpedált, nem úgy mint a vastagtalpú téli bakanccsal, aminél nem is érzem hogy nyomom a pedált de már lassulok. Ezt kell megszokni és akkor nem lesz gond.
2015. dec. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy városi legenda.


Sem Magyarországon, sem máshol nem tilos mezítláb vezetni.

2015. dec. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!