Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jelentős különbséget fogok...

Jelentős különbséget fogok érezni egy 90 és egy 120 lóerős jármű között?

Figyelt kérdés

Most egy 99'-es Ford pumám van. A közeljövőben csere áldozata lesz és feljött a képbe 3-as szériás bmw 120 lóerővel, 5-ös szériás bmw 150 lóerővel és 163 lóerős audi a6. Mivel több mint valószínű, hogy lehetőségem csak az elsőre lenne (5-ös bmw-től jobban tetszik a forma és a kialakítás, az A6-ból kéziváltós - nem 2,5 TDI /hanem mondjuk 2,4 benzin/ - pedig sokkal drágább)


A kérdés tehát az, hogy az egyébként már gyengécskének érzett Fordomból, ha átülök egy 3-as BMW-be akkor fogok érezni különbséget? Vagy jelentős különbséget csak egy min. 150 lovas esetén éreznék?


Ha nem érthető még most se, akkor írjatok üzenetet és kifejtem. A kérdésem nem értelmetlen, maximum rosszul fogalmaztam.


Köszönöm előre is


2015. dec. 2. 08:59
 1/8 Beviz Elek ***** válasza:

Mindenképp számít, de ugye a súly sem mindegy. A Bömbi jóval nehezebb mint a Ford, pontos adatokat most nem sok kedvem van keresgélni telóról de ugye utána lehet járni. Szóval a súlykülönbség miatt kevésbé lesz érzékelhető.


Sokkal jobban éreznéd a különbséget azonos kasztni esetében, én egy 100lóerős szedánból ültem át egy 130 lóerős azonos típusú autóba, a súlykülönbség elhanyagolható (hátul dobfékes vs tárcsafékes híd, elöl picit nagyobb fékek, néhány kényelmi extrával több, zsúfoltabb motortér).

Most nem fogok kiszaladni a 2 forgalmit összehasonlítani, de azonos évjárat, azonos típusú és azonos kasztnijú autókról van szó, tehát kicsi a súlykülönbség a kettő közt, így azért meglepően sokat számít a 30lóerő.


A kasztni annyi számít, hogy egy kis Colt 200méteren odavert a kisebb motorjával, 150 méter után kezdett csökkenni a kettőnk közti táv, a maradék 50 már kevés volt megelőzni. Ennyit számít a tepsi...

2015. dec. 2. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

jelentős különbséget csak akkor fogsz érezni,ha a tömeg/teljesítmény aránya a 120lovasnak minel kisebb a 90lovashoz képest!

Egyébként az A6-al szerintem ne büntesd magad!!Se a 2,5tdi-vel,se a 2,4benzinnel!

2015. dec. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddig válaszokat! megnéztem a "népítélet"-et, az A6 semmiképp se tűnik jó döntésnek. Ahogy van szidják és problémás, szerviz igényes motortól függetlenül.
2015. dec. 2. 11:32
 4/8 anonim ***** válasza:
A válasz igen is, meg nem is. Egy jóval nehezebb autót, pláne ha szívó benzinmotoros, lomhábbnak fogsz érezni kisebb sebességnél, pl városban, viszont országúton, autópályán már érződni fog a plusz teljesítmény. Tehát jellegében egész más egy BMW, nem csak a lóerőszámban van a különbség.
2015. dec. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
200 kilóval nehezebb a BMW. Szerintem ez nem jelentős...
2015. dec. 3. 11:17
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja ha szerinted nen jelentős,hogy nagyjából 4átlag nő súlyával nehezebb a bmw,amihez mindössze +30ló társul,akkor mindegy is...........
2015. dec. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
200 kg nem jelentős? Ültess be az autóba 2 nem kicsi embert és utána mondd hogy nem jelentős különbség.
2015. dec. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Inkább 4 nő, mint 2 nagydarab ember :) Egyébként tisztában vagyok a 200 kg-al. Lehet nem érződött, de iróniából írtam. Azóta, hogy ezt megláttam már a 170-190 lovasok felé nézelődök :)
2015. dec. 4. 07:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!