Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 25 évig állt Wartburg 353,...

Stickman258 kérdése:

25 évig állt Wartburg 353, mire számítsak?

Figyelt kérdés
Nem a kérdésemre nem azt a választ szeretném hogy semmire, mi lehet a baj és hogy tudom megoldani(akár cserealkatrésszel akár anélkül) mit kell vennem, hogy egyáltalán neki kezdjek és mit kell cserélni ami teljesen biztos

2015. nov. 27. 16:41
1 2
 1/18 joco5582 ***** válasza:
60%

Szerintem:

1. Megvizsgálni, átfordul-e a motor. Lehetőleg kézzel.

Gyertyanyíláson olajat spriccelni, átmozgatni óvatosan

3. Olajcsere, ha lehet átmosással

4. Gyertyacsere

5. Karburátor tisztítás, ultrahangos, vagy vegyszeres, legvégső esetben rézdrót segítségével

6. Üzemanyagrendszer leválasztása. Kannára bekötés. Csak hogy biztos tiszta üzemanyaggal induljon, és kizárjunk mást

7. Akksi rendbetétele

8. Gyertyapipa kontakt ellenőrzése, megmozgatása stb

Aztán indítás.

Ha a motor pöfög legalább van sikerélmény.

Aztán jön a futómű különös tekintettel a berohadt fékekre. Azokat első próbakör előtt mindenképp működővé kell tenni.

Remélem segítettem

2015. nov. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ezzel rengeteget segítettél! :) Olajcserét kétüteműnél ezzel mire gondolsz? ÉS üzemanyagot hogy kössem rá a kannára? Valamint a benzincsövet tisztítani ha jól tudom forró vízzel kell, de javíts ki kérlek, ha nem tudom
2015. nov. 27. 16:53
 3/18 anonim ***** válasza:

Akksicsere, fékfolyadék, hűtőfolyadék csere. Az olajcsere a váltóban erősen ajánlott.

A fékek be lesznek rohadva, a kerékcsapágyakra is van esély.

A porlasztóban benzin nem lesz, csak lerakódások, ezeket ki kell pucolni. A megszakítók is jó eséllyel be lesznek rohadva.

Egy akármilyen flakonnal, kannával megoldod, hogy ejtőtartályosként működjön az üzemanyag rendszer. Használj 1:40-es keveréket.

Igen, gyertyákat ki, olajat befecskendezni, és megpróbálni kézzel átfordítani a motort.

2015. nov. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Gyertyák még lehetnek jók?
2015. nov. 27. 17:32
 5/18 anonim ***** válasza:
Nem árt a cseréjük, de azok alapvetően nem mennek tönkre az állástól. Ott is lehet némi korrodáció, amit el kell távolítani.
2015. nov. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

"mire számítsak?".....egy csomó elöregedett/elavult/szétrozsdált/berohadt alkatrészre!

Ami műanyag vagy gumi ,az már biztosan szétmállot,kerékcsapágyak-fékek biztosan meg lesznek szorulva....stb stb.....egy ilyen hosszú idejű állás után,nagyon komoly és sok pénzt igénylő feladat bármilyen autót ismét mozgás képessé tenni a saját lábán!Nem tudom mire akarod használni,de én először is átgondolnám ,hogy megéri-e a ráfordított energiát,de főleg pénzt!

2015. nov. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Nagypapám volt autója ez ő használta csak sajnos utána egészségügyi okok miatt le kellett állítani. Nekem abszolút megéri én nem a régi csillogását szeretném viszont látni hanem egy RAT autó alapot látni amihez elsősorban motorikusan van rá szükségem, és csak azokat cserélném le, nekem abszolút megéri!
2015. nov. 27. 18:25
 8/18 anonim ***** válasza:
Ha jó állapotú, akkor kár lenne rat-nak. Inkább törekednék arra, hogy eredeti maradjon. Anno nagyon nagy Wartburg fan voltam, volt pár darabom belőle.
2015. nov. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Én inkább Rat alatt csak a karosszériája céloztam kívül és nem belül hogy meghagyom ilyen rozsdás mohásra, de mit ajánlasz?
2015. nov. 27. 18:36
 10/18 anonim ***** válasza:

Ugyan nem tudom hogy néz ki az autó,milyen állapotban van,de azért óriási különbség van egy patkány alap,meg egy teljesen szétkorhadt/elmállot bontószökevény között!És ezt nem bántásként írom,de ne értékeld túl az autót(mert mint tudjuk a tulaj mindig elfogult valamennyire)mert ha most elkezded csinálgatni,lehet hogy csak egy pénztemető project lesz belőle aminek soha nem lesz vége!

Egyáltalán hol meg mire akarod használni?Mert gondolom papírja nincsen már,vagy ha van sem érvényes.......

2015. nov. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!