Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mekkora hangszórók vannak a...

Mekkora hangszórók vannak a Fiat Grande Puntokban?

Figyelt kérdés
És van hátul (ajtókban is?)Milyet érdemes beszerelni?
2015. nov. 22. 14:09
 1/7 dirtboy ***** válasza:

az attól függ mi az igény és mi a terv.

nyilván ha gyári fejre szeretnél hangszórót kötni akkor ne vegyél meg 150ezres hangszórót szettet mert kidobott pénz lesz,de ha egy gagyi erőt dobsz be még akkor is kidobott pénz lesz.

minden össze függ mindennel,olyan a rendszer mint a leggyengébb láncszem.

szóval tervezés az első,meg kell határozni hogy milyen legyen a rendszer felépítése.

2015. nov. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Első: 15,5 cm

hátsó: 13 cm

Nem sima hangszórók, hanem néhány centis peremmel ki vannak emelve a kárpithoz és ráadásul aszimmetrikusan. Mindezek mellett szegecselve vannak, tehát csak lefúrással lehet leszerelni őket.

2015. nov. 23. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Azért kérdeztem, mert haver le akarja cserélni csak fölöslegesen nem akarja bontogatni. A terv nem egy nagy ördöngősség, az első és hátsó hangszórókat egy alpine vagy pioneer fej hajtaná, a csomagtartóban pedig egy mélyláda lenne erősítővel, itt is Pioneer/alpine a terv ha jól tudom. Nyilván a belépőszintet fogja megcélozni, nem a"pro szériát".
2015. nov. 26. 08:30
 4/7 dirtboy ***** válasza:

belépő szint oké de van egy kis bibi.

a gyári hangszórók gagyik de baromi érzékenyek,akár egy PA hangszóró.

rossz hangja van de üvölteni azt bír kis teljesítménytől is.


kicserélitek a gyárit,beraktok egy sokkal érzéketlenebb hangszórót,fejről hajtva.

nem kell ám bedőlni a 4x50W nak.

kb 4x15 az mivel 10A-es biztikkel vannak ellátva a fejegységek teljes áramköre.

ráteszitek erre a jó esetben 90dB érzékenységű hangszórót.

az kb 15W-tal elér majd 102dB.


beraktok egy nyomót,erősítővel.

az kb elér majd 118-120dB tehát kb 18dB el hangosabb lesz,az azt jelenti hogy kb 3x lesz hangosabb.

ergo elnyomja majd a p icsába az első szettet aztán néztek rá értetlenül hogy miért szar az elvileg sokkal jobb minőségű hangszóró mint a gyári.


nekem aztán mindegy mit csináltok csak gondoltam szólok.


egy egyszerű megoldás erre egyébként egy jobb 4csatornás vagy pedig két erősítő. egy ami a sub nak lesz meg egy kicsi a szettre.

használtan már 10ért is kapsz ,néha elég jót is annyiért.


4csatosból magnat rx44-et ajánlok,ár és teljesítmény,minőség arányban jó erősítő.

80A bizti,A/B osztály.

hidalható,bírja a 2ohmot a valóságban.

kb 20ért mennek.

rca nak meg bedobtok egy gladen ch-ecot-2500ft,tehát 5000 lenne belőle kettő.

gladen vagy kácsa hangszóró kábel megteszi nektek 1,5mm-es.

kevés pénzből össze áll és mindjárt elégedettebbek lesztek.

2015. nov. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Na igen, a baj ott kezdődik, hogy eleve nem gyári fej van benne hanem valami űbergagyi kínai lejátszó, aminek csak usb csatlakozása van meg rádiója, és hát az valami pocsék minőség. Rendesen kínai, mikor kiszedtük, egy árva angol/német szót nem láttunk rajta, minden csak ilyen "tyúklábas" írással. Elsőkörben reptettük tehát azt, és kiderült, hogy a hangszórók a próbaként beleapplikált Sony fejjel is pocsékul szólnak. Lehet azok sem a gyáriak, vagy csak tényleg az okozza a problémát, hogy csak a gyári fejjel lennének képesek szép hangot leadni. Illetve hátul egyik fejjel sem szól semmi, azt nem tudjuk hogy miért, mert most ahogy néztük, van hangszóró, de hogy halott vagy be sincs kötve, az majd később derül ki. Aztán elkezdtük nézegetni a hangszórók, fejegységek, erősítők, kábelek árait, és itt a környékbeli autohifis céget is felkerestük, akik szintén üzemeltetnek webshopot is. Lényeg, hogy amit náluk vásárolnak, azt ingyen beszerelik. Ők konkrétan azt mondták, hogy az elképzelésünk esetleg akkor működhet, ha kisebb teljesítményű (beépített erősítős) ülés alá rakható mélyet raknánk be, egyébkén Ők is a 4csatornát ajánlották belépő szintre, de ha nagyon-nagyon fontos a teljesítmény és a minőség is, akkor külön-külön erősítő. Végül kiegyeztek egy árban (most pontosan nem tudom, hogy mik kerülnek majd beépítésre, mert mint mondtam nem az enyém az autó), így az árat sem tudom, de azt igen, hogy új lesz minden (fejegység, hangszórók, kábelezés, erősítő, mélyláda). Na mivel nem egy olyan embernek kell, aki a zene minden egyes részletét kristálytisztán ki akar hallani, így ez bőven elég lesz, és nyilván nem kerül sokkal többe, mint amit terveztünk, hisz volt rá egy keret, amibe még így is belefér, vagy csak keveset kell rakni hozzá. Mindenesetre köszönöm a válaszokat.
2015. nov. 28. 23:57
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha érdekel, van egy gyári fejegységem, de nincs meg hozzá a kód. Nem lopott, egy külföldi porrá zúzott gépből való, de sajnos nem volt meg hozzá a kódkártya. Gondolom az alvázszám alapján lekérhető egy szervizben a kód.
2015. nov. 29. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 dirtboy ***** válasza:

világos.

ülés alatti aktív nyomót még nem halottam de nem nagyon dicsérik a hifis fórumtársaim.

persze ettől még tetszhet ismidnek.

másik alternatíva amit személyesen is halottam,az 20cm-es közép hangszórók be applikálása a hátsó ajtóba.

itt nyilván olyan kell ami alacsony Fs értékű.

kb 20cm-es kis zárt ládás szub hangját vissza bírta adni a két 20as közép és a csomi is megmaradt teljesen.


a 4 csatis erők alapjába véve komponens szettek hajtására vannak tervezve.

ezért is belépő szintű dolog ha ő viszi a szettet is meg a mélyet is.

bár vannak izmosabb 4csatisak is,pl gladen XL 250c4,az azért stabilabb tápú biztosan.

a külön erőt azért mondták a boltban mert így nagyobb basszusoknál nem vesz el a dinamikából.

nem egészen független ilyen téren a 4 csatorna,észre venni ha nagy basszus van akkor kicsit elvész a szettnél a dinamika.

de ez is már olyan dolog hogy gyanítom haverod ezt soha nem fogja meghallani,észre venni.


azt azért majd le csekkolhatjátok hogy amit vesz hangszóró kábel, el is jut e a hangszóróig vagy az ajtócsatlakozásnál szépen rá forrasztják a gyári gagyira hogy gyorsabban készen legyen.


ennyit akartam még hozzá fűzni,jó hifizést kívánok.

2015. nov. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!