Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első hangszórók cseréje?

Első hangszórók cseréje?

Figyelt kérdés
Szeretném lecserélni az első ajtókban lévő 13 cm es hangszórókat,mert recsegnek néha.Csak 13cm fér be úgy tudom a kocsiba,Bose rendszer van benne.Milyen hangszórót vegyek a helyére?Milyen márka?miket kell figyelni?
2015. júl. 16. 17:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem biztos hogy a "recsegés" a hangszóró hibája!

Könnyen lehet hogy valami vezeték probléma van.

Ha minden áron cserélni akarod, akkor a hangszóró

külsö átméröje lényeges hogy beférjen, valamit a telesitménye is azonos legyen a régivel!

2015. júl. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Miért kéne, hogy azonos legyen a teljesítménye? A hangerő nem attól fog függni, a minőség sem. Az új hangszóró terhelhetősége valószínűleg nagyobb lesz. Inkább arra figyelnék oda, hogy a hangszóró érzékenysége magas legyen, hogy ne okozzon gondot a gyári fejegységnek meghajtani.

Nem mindegy, hogy mennyit szánsz a mutatványra. Mi való bele, koaxiális hangszóró (egybeépítve magassal), vagy komponens szett (külön mélyközép és magas sugárzó)? A beépítési mélységre oda kell figyelni, hogy beférjen az új hangszóró. Neten keress rá, vagy szereld ki, és mérd meg.

A márka kérdés, az egyéni ízlés kérdése, kinek mi tetszik. Márkán belül is lehetnek jobb és rosszabb szériák. Van aki a természetes hangzást kedveli, mások a diszkós jellegűt. Ne vegyél gagyit, de van vagy 10 normális márka, amiből válogatni lehet (Alpine, Pioneer, JBL, ...). Kevésbé neves márkákból is lehet jókat kifogni. Nekem pl. Audio System van, amin itt-ott látszanak a gagyiság jelei, de ár/érték arányban elég korrekt hangja van, és mindenhol jókat hallani róla.

2015. júl. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

"a hangszóró érzékenysége magas legyen" ez mit is jelent pontosan?

elől nem tudom,hogy milyen hangszóró lehet,talán közép..?!

elől külön vannak magas hangszórók is.

Nos tehát a gyári hifi úgy épül fel benne,hogy 2 magas a műszerfalon,2 elöl az ajtókban (amit cserélni kellene), 2 hátsó ajtóban és a csomagtér oldalában kis mélynyomó.

2015. júl. 16. 22:58
 4/6 anonim ***** válasza:

A hangszóró érzékenysége egy számmal jelzett paraméter, mint a teljesítmény is. Mértékegysége dB/W/m. Azt fejezi ki, hogy egy hangszóró 1 watt teljesítményre mekkora hangerőt ad ki 1 m távolságban mérve, azaz mennyire könnyen hajtható meg. Egy nagyobb érzékenységű hangszóró kisebb teljesítményű erősítővel is elég hangosan fog szólni. Mivel a fejegységek erősítője elég hurka szokott lenni, ezért érdemes magas érzékenységű hangszórót választani. 90 dB/W/m felett már elég jó értéknek számít. Ezt tudja pl. az Alpine SXE-1350S. A JBL GT7-5C vagy a Herzt DSK 130.3 még jobb, 93 dB értékkel rendelkezik. Azt is tudni kell, hogy a hangminőséget műszaki adatokból nem lehet megmondani. Ezek a típusok 20 ezer Ft/pár ár körül mozognak, ez az az alja, amit én már jó szívvel megvennék.

Mivel a magas sugárzód külön van, ezért neked egy mélyközép sugárzó kellene, de ezt általában nem lehet külön kapni. Tehát neked egy komponens szett kell, amiben van külön mélyközép és magas sugárzó. A fent említett típusok ilyenek. A magasat ha akarod beépíted a gyári helyett, ha nem, akkor elrakhatod tartalékba.

2015. júl. 17. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Mi lenne az amit valóban ajánlanál?Milyen árkategória?Mondjuk én így 20-ra gondoltam kb max,de ha nem kellene sokkal többet ráfizetni a ténylegesen jobbra,akkor megfontolandó lenne.Amúgy milyen árban dolgoznak ilyen hifiseknél,mennyiért szerelnék be előre a hangszóróimat?No meg kell vennem beépítőkeretet is ha midnen igaz.
2015. júl. 19. 21:19
 6/6 anonim ***** válasza:

A 20000-es kategóriában a korábban írtakban vagy hasonlókban gondolkodnék. Nem tudom megmondani, hogy melyik a legjobb. Prohardver autóhifi topikjába olvass bele, esetleg kérdezd meg, mi az ajánlott ebben a kategóriában. Én is ottani tanács alapján vettem az Audio systemet, és nem csalódtam benne.

Ha szabány 13 cm-es hangszóró van az autódban, akkor nem kell keret. Akár magadnak is be tudod építeni, csak ki kell cserélni a hangszórót, esetleg a kábelről a gyári csatlakozót levágni, és tenni rá sarut az újnak. Nem tudom milyen autó, mennyire bonyolult a hangszórók cseréje. Ez típusonként eltérő, nekem a Golfban csak ki kellett pattintani a rácsot, és már hozzá is fértem a hangszóróhoz.

2015. júl. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!