Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Renault Thalia légtelenítés?

Renault Thalia légtelenítés?

Figyelt kérdés

Renault Thalia 2001-es év 75 LE, Hűtőfolyadékot szeretnék cserélni (fagyállót) . Hol,hogyan eresszem le a benne lévő folyadékot? A hűtőn lévő alsó csövet húzzam le és kész? Majd várjam meg míg kifolyik a benne lévő fagyálló és kész?

Miután újból feltöltöttem, hogyan és hol kel légteleníteni a rendszert?



2015. nov. 19. 21:36
 1/3 A kérdező kommentje:
Renault Thalia 1,4 benzines, 2001- évjárat, 75 lovas.
2015. nov. 19. 21:38
 2/3 anonim ***** válasza:
Az egyik legalsó csövet le, kifolyik, vissza, feltölteni, majd önlégtelenít.
2015. nov. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 asus66 válasza:
Hát majdnem. Összes gumicső véget megbontod. A fűtés felé menő cső egyik végénél levegővel ki lehet a fűtő radiátorból az összes vizet távolítani (fagyálló, erős méreg!!félcolos cső beiktatásával oldottam meg)(fél liter).A motorblokkba csatlakozó alsó gumicsövet teljesen lefelé feszíted, (mert alapban felfelé kanyarodik,)vagy leszeded a blokknál is. Itt újabb fél liter kijön.A hűtő radiátorban is marad ennyi kb. Én szilikon tömlővel folyattam ki.Tökölés, de szinte az össz lejön, csak a blokkban marad némi hűtőközeg.Sokan le sz?:,.ják, elkoszolódik a rendszer oszt csoda van, amikor x idővel jönnek a problémák. Gyárilag gyengusz a kialakítás, odafigyelést igényel. Vagy pl. Műanyag szar termosztát ház, vetemedik majd elcsöpög a H.víz egy része, ekkor csodálkozunk ,hogy mitől hengerfejes.
2022. nov. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!