Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Renault Thalia hűtővíz fogyás?

Renault Thalia hűtővíz fogyás?

Figyelt kérdés
Szóval ma volt a benzines Renault Thalián vezérlés csere, és vízpumpa csere is. Ehhez természetesen le kellett engedni a hűtővizet. A szerelő visszatöltötte, de megjegyezte, hogy lehet majd kell utántölteni is (egyébként levegőztette a rendszert). Adott is majdnem 2 liter folyadékot. Mentem ma még 50 kilómétert, minden a legnagyobb rendben volt, de mire hazaértem, azt látom, hogy a kiegyenlítőtartályban majdnem semmi folyadék nincs, jóval a MIN jelzés alatt van. Utána kellett töltsek jó fél litert. Normális, hogy ilyen sokat kellett utántöltsek vízpumpa csere után, vagy valahol elfolyik a víz??

2015. okt. 30. 17:19
 1/8 szántóvető ***** válasza:
ha nem légtelenítette a rendszert akkor normális.majd kiderül pár napon belül nyugi :) azt nem tudom hogy elfolyik-e a víz,szervizben van a kristálygömböm.
2015. okt. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Ezzel úgy szórakozz, hogy lefőhet a motort,hengerfej stb.

Gyakrabban nézz rá

2015. okt. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
2-es tudom, ezért is aggaszt kicsit a dolog, de úgyis kifog derülni, mert fogok járni az autóval. Ha valaki járt még így, az írjon.
2015. okt. 30. 17:56
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha rövid időn belül nem hagyja ezt abba,vidd vissza neki az autót.
2015. okt. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Előfordulhat, hogyha a hűtőből is folyt el víz (márpedig miért nem folyhatott volna el), és a szerelő nem várta meg míg rendesen bemelegszik az autó, hogy kinyisson a termosztát. Ha ez történt akkor nem kell megijedni, a víz nem tűnt el, nem itta meg a motor és nem folyt el sehova csak a hűtőbe ment át egy része :P De ezt a szerelőnek illett volna kivárnia, és utána lelégtelenítenie (ha van rajta légtelenítő csavar), és úgy átadni az autót ;)
2015. okt. 30. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ebben van valami 4-es, a hűtővíz az teljesen hideg volt, tehát tuti nem nyitott a termosztát. Remélem az van amit mondtál, egyébként a szerelő is direkt szólt hogy kell majd utánatöltsek, ott álltam végig mellette, csak nem gondoltam hogy ilyen sokat kell majd töltsek. Köszi a válaszokat :)
2015. okt. 31. 09:14
 7/8 A kérdező kommentje:
Na mentem az autóval vagy 40 km-t. Mostmár nem fogyott a folyadékból semmi, úgyhogy nincs semmi gond. Kösz a biztatást :)
2015. okt. 31. 13:35
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is így jártam, csak én a régi hűtőfolyadékot cseréltem le benne. Feltöltöttem, járattam, légtelenítettem, majd újra feltöltöttem közép állásig. Járattam termosztát nyitásig majd mikor megállt a szint leállítottam. Másnap 50-60km út után nekem is eltünt vagy 2 deci belőle. Én is megijedtem hogy valamit elrontottam mert a youtube-rol néztem hogy csinálják a műveletet. Felöntöttem a hiányzó mennyiséggel de azóta változatlan a szint. Persze minimálisan változik a szint ha hidegen vagy melegen nézem, de ez normális. Thalia 1.4 16v
2015. nov. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!