Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2 ütemű motor, nicasilos...

2 ütemű motor, nicasilos henger helyett vasperselyes?

Figyelt kérdés

A kérdésem az lenne, hogy sokan csinálják azt, hogy a sérült, javíthatatlan nicasilos hengert átalakítják vas perselyesre. Ez pontosan hogyan is történik? Annyit tudok, hogy felfúrják akkorára, hogy a vaspersely beleférjen, aztán présgéppel belerakják a perselyt. De a perselybe hogyan marják bele a különböző csatornákat (felömlők, szívó, kipufogó), mit használnak mintának, milyen berendezéssel készítik el, stb... Próbáltam videót keresni youtuben, de nem találtam, ha valaki találna egy olyat, amin bemutatják a persely elkészítését, és annak behelyezését, azt belinkelhetné.


Angolul hogyan tudnék rákeresni a témára (a különböző fordítók nem igazán működtek...), hogyan mondják angol szakszóval a henger átperselyezéseét/újraperselyezését



2015. nov. 9. 18:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Inkább a hűtésen gondolkozz :)


Első izmosabb gázhúzáskor megfog ragadni!

Vagy dúsabb tüzelőanyag/oxigén aránnyal megy de akkor meg gyengébb...


És amugy meg a bevonatos henger újra bevonatolható, tehát javítható szakszerűen is nem csak kontár mód elcseszve!

2015. nov. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem perselyezve lett a crossom.Nagyon rossz volt már a henger ezért persely került bele.Semmi észrevehető külömbség a nicaszilhoz képest.Nem ragad ahogy előttem írták.Én csak hobbi szinten használom de ismerek olyanokat akik perselyes crossal versenyeznek.Úgyhogy nem sok észrevehető hátránya van.Persze a nicasil modernebb jobb.Erről nem akarok vitatkozni.A csatornákról annyi hogy nekem nagyon szépen megcsinálták.Nem tudom hogy de profi munka volt.Semmi ugrás vagy ilyesmi.Mintha gyári lenne.
2015. nov. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

:) a MAMI kupasorozatban a 125 köbcentis gépek 90%-a már vaspersellyel megy mert drága egy új henger és felesleges...


Turbómaróval marják bele a csatornákat..mintának az eredeti hengert használják. Mi ebben a bonyolult?

2015. nov. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!