Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A főút tábla automatikus...

A főút tábla automatikus elsőbbséget jelent nekünk?

Figyelt kérdés
Ha látom a sárga főút táblát az azt is jelenti hogy elsőbbségem van/lesz? Vagy erre nem szabad hagyatkozni, és az útkereszteződésben kell felmérni a helyzetet?

2015. nov. 8. 19:15
1 2
 1/11 veterán vas ***** válasza:

Végül is, van egy úgynevezett "bizalmi elv".

Aztán vagy bejön, vagy nem. ;)

2015. nov. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Igen, elsőbbséget jelent, de azért figyelni kell a becsatlakozó utakat, mert számítani kell rá, hogy nem mindenki adja meg az elsőbbséget és kihajt eléd.
2015. nov. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Kereszteződő főutak esetében ez már nem feltétlen igaz, de bárhol máshol is az adott táblák, közlekedési jelzések alapján lehet tovább közlekedni.
2015. nov. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 belapus ***** válasza:

És mi lesz akkor, ha egy másik főút keresztezi a tiedet ?

Valószínűleg az egyik alá lesz rendelve a másiknak.

Amennyiben a kereszteződés előtt találkozol az alábbi két tábla valamelyikével, akkor sejtheted, hogy a te főutad lesz az alárendelt.


[link]


[link]


Ebből láthatod, hogy az egyik esetben STOP táblád ( Állj! Elsőbbségadás kötelező! ) lesz.

2015. nov. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha főúton haladsz, egészen addig elsőbbséged van, amíg nem találkozol egy stop táblával vagy egy elsőbbségadás kötelező táblával.
2015. nov. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"És mi lesz akkor, ha egy másik főút keresztezi a tiedet ?"


Valószínűleg az egyik alá lesz rendelve a másiknak.


Tényleeeeg? Ne már bazzeg. Olvasd már el a kérdést és hogy mit írtam!

De a kedvedért: Nem feltétlen jelent a főút tábla automatikus elsőbbséget.

2015. nov. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 belapus ***** válasza:
A kérdezőnek válaszoltam, és amíg írtam, addig többen is megtették ugyanezt.Hozzáteszem, hasznosnak ítéltem a te válaszodat is.No, nem az utóbbit.
2015. nov. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Jól van akkor béke van.
2015. nov. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
56%
A főútvonal tábla azt jelenti, hogy addig védett úton haladok, amíg ennek az ellenkezőjét táblával nem jelzik számomra, a kereszetződés ezt a jelzést nem oldja fel.
2015. nov. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Értem, végül is sejtettem hogy akkor fordulhat az elő, hogy nem kapunk automatikus elsőbbséget ha még egy fő úttal kereszteződik az enyém. Ezek szerint van ilyen (?) Az már logikus hogy ha ez előfordul, tábla dönt. Ahhoz meg azért 2 főút gondolom túl forgalmas hogy jobbkéz-szabály alapján működjön. Ezek szerint azt jelenti a tábla hogy automatikus elsőbbséged van, amit nem oldd fel a kereszteződés csak egy elsőbbségre kötelező tábla? Jól értelmeztem? Köszönöm a válaszokat!
2015. nov. 8. 20:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!