Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit szimbolizál az autópályát...

Mit szimbolizál az autópályát jelző tábla?

Figyelt kérdés
Régóta gondolkozom már ezen, ugyanis engem leginkább egy úton keresztbe fektetett sorompóra emlékeztet. Szerintetek is ezt jelenti az ábra, vagy valami más az ott az út közepén?
2015. nov. 3. 21:08
 1/6 anonim ***** válasza:
60%
Autópályát szimbolizál, elég egyértelműen felismerhető
2015. nov. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem felülnézetből ábrázolja az autópályát. A két párhuzamos fehér vonal ábrázolja az utat, a keresztbe lévő fehér vonalszerűség pedig egy hidat ábrázol, ami átvezet az autópálya felett.
2015. nov. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
az egy feluljaro(hid) nem sorompo!
2015. nov. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Hülye magyarázat: az autópályát szimbolizálja. A két ferde fehér sáv jelöli a két útpályát, középen elválasztva. Keresztben a fehér vonal pedig felüljárót jelöl. Az autópálya jellegzetessége ugyanis a sok alul- és felüljáró, mivel autópályán szintbeni kereszteződés nem lehet.
2015. nov. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat. Valóban megfordult az én fejemben is a felüljáró, csak mivel a két vége nem lejtett, ezért bizonytalan voltam (persze tulajdonképpen logikusabb mint a sorompó :) A sorompót olyan értelemben gondoltam csak egyébként, mint valami erős utalást arra, hogy másféle úttípus következik, de valóban eléggé erőltetett lenne, és jobb magyarázat a felüljáró).
2015. nov. 3. 21:50
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A felüljárót kihangsúlyották, mert az autópály attól autópálya, hogy nem keresztezi út, tehát híddal kell megoldani.
2015. nov. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!