Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megbízható családi autó fél...

Megbízható családi autó fél millió-ért?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szükségessé vált, hogy vegyek egy kis városi családi autót. A keret 500 ezer, extra nagy elvárások nincsenek (na jó, vannak: 2000 körüli friss műszakis jó állapotú legyen, szervokormány alap). Jelenleg 3 típust találtam, de mindegyikről olvasni/hallani jót és rosszat egyaránt. VW Polo 1.4 Classic 2001, Seat Cordoba 1.6 Sporline IV, vagy a jó öreg Opel Astra F 1.6 Family Classic. Tapasztalaitokat/véleményeitek várom segítség képpen. Köszönöm előre is.

2015. nov. 1. 18:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
15 éves kocsinál merész elvárás a megbízhatóság. Ha fontos a csomagtartó variálhatósága, akkor Astra, akár kombi kivitelben. Egyébként válaszd azt, amelyik a legkevésbé tűnik elhasználtnak.
2015. nov. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Bognár Babi válasza:
100%
Szerintem a volkswagen polo nagyon megbizható autó.Bőven elég az 1.4-es motor.
2015. nov. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Az 1,6os astra se eszik többet mint a golf, nekem Astram van 97es, 300ezer km de azóta is megy, bármit kapni hozzá teljesen jó áron, ennyi éves autónál azt nézd meg elsőként hogy mennyire ette szét az idő ahol sok a korrózió felejtős, a km órát ne is nézd az nem jelent semmit, ha az előző tulaj rendesen bánt vele költöt rá annyit és akkor amikor kell, ezek az autók még sokáig megbízhatóan menni fognak még! Amelyik köpi a füstöt magábol sok olajat eszik az gyanús hogy motor hibás annak javítása elég drága így ennek is járj utánna (én ebbe futottam sajna bele, rutintalan voltam). Vagy astrat vaxy a golfot vedd, de nézz meg többet!
2015. nov. 2. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 joco5582 ***** válasza:

Én a VW csoportos vezérműláncos motorokról lebeszélnélek. Mert számolni kell az autóvásárláskor kötelező vezérlés generállal. Egy vezérműszíj csere nem ugyanaz mint egy lánc, nem csak munkaidőben hanem pénzben sem.

Egyébként a 2000 év utáni VW csoportos autók érzékenyebbek mint az általános.

2015. nov. 2. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A Polo egyik munkatársam gyerekkori barátjánál van, aki az adott márkaszervízben dolgozik, most cserélnek rajta vezérműszíjat és a többi szokásos dolgot. Persze látni még nem láttam azt se. Az Astráktól azért tartok, mert köztudottan rohadnak, és a mostani kocsim is azért megy bontóba (eladásra egy hozzá értő kőműves kigittelte, lefestette, átvertek rendesen). Megnézem mindegyikből a kiszemelt példányokat és majd látjuk. Köszönöm még egyszer.
2015. nov. 2. 18:08
 6/6 anonim válasza:
Vw polo classic 6kv ,1.4-es enyém APQ motorkódal 17 éves de nincs baja
2016. jan. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!