Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Dízel autóba benzint lett...

Dízel autóba benzint lett tanolva. Mekkora a baj?

Figyelt kérdés

Katunk ma egy új céges autót. (Opel Zafira) Viszont eddig benzinessel jártunk dolgozni, így szokás szerint benzint tanoltunk. Természetesen a tank porzott a szárazságtól így tele is nyomtuk ahogy illik. Majd miután elindultunk az autó rázkódni kezdett. (kb 4-5 km után)

Hívtam a főnököt mire közölte, hogy az dízel autó és mekkora se**fejek vagyunk, hogy nem kérdeztük meg. (Nincs jogsim, az autóról is csak annyit tudok, hogy 4 kereke van :) ) Vissza kellett fordulni a telephelyre, de ezt nem teheted meg az autópályán. Szóval kb 20 kmt mentünk benzinnel. Elég beteg volt már szegény autó hangja. Mekkora lehet a baj? (Tudom ezt igy látatlanban nehéz megmondani, de mégis..)


2015. okt. 29. 21:03
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Kilenceske, úgy látom a másik topikba is beszakértettél.


Igen, a gázolaj kopogva ÉG. van a lángfont terjedésének egy bizonyos sebessége. A benzin viszont nem ég, hanem robban, több helyről egyidejüleg induló sokkal gyorsabb lángfronttal, és sokkal hamarabb eléri a lángfront a dugattyú tetejét, mint tenné ezt gázolaj esetén. Magyarul, szétveri a motort.

Attól hogy többször leírod a hülyeséget, még nem lesz igazad.

2015. okt. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 mikeXxX ***** válasza:
Érdekes a héten 3 autót szállítottam ezzel a hibával lehet ez volt az egyik :D ! sosem értem ha valaki új autóba ül miért nem nézi meg mibe ül nyilván forgalmi vagy valami papír volt nálatok ! (nem akarok senkit szidni ) . csak egy jó tanács ha valami van egyből félre és hívni tessék valakit nekem van elég munkám így ne engem köszi :D
2015. okt. 30. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Utolsó, biztos, hogy nem a mi autónk volt mert külföldön történt. :) Kellett cserélni valami filtert (meg még nem tudom mit). Össz vissz 200 euró lett. Sokkal rosszabra számitottunk. Ebből a sofőrünknek csak a benzint kell kifizetni. (70 euró) A hiba elhárítva, és tanulva az estből. :) Köszönöm majdnem mindenkinek a választ. :) Szép napot neketek :)
2015. okt. 31. 06:48
 14/18 mikeXxX ***** válasza:
Külföldre is megyek :D csak nem annyira sűrűn ! De ezek szerint könnyen megúsztátok :D . Legközelebb forgalmit nézni szíveskedjék a sofőr vagy aki tankol :D .
2015. nov. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
;) Ha a sofőr nem is, én egy életre megjegyeztem, hogy nem tankolunk amig nem tudjuk 100-ig, hogy mit kell. :D
2015. nov. 3. 09:05
 16/18 szántóvető ***** válasza:
várjál még,majd kiderül néhány tízezer Km múlva hogy mekkora a kár.mert lerövidült az élettartama a motornak és az adagoló rendszernek.ha pedig márkaszervizbe lett javíttatva akkor ott regisztrálták hogy benzin lett tankolva tehát ugrott a garancia.
2015. nov. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Az "új" ebben az esetben annyit jelent, hogy Nekünk új. :D Most van benne 270.000 km. Szóval nem hiszem, hogy egyebkent sokaig bìrná. :D
2015. nov. 3. 14:31
 18/18 mikeXxX ***** válasza:
amúgy ha Németországban történt és ott is dolgoztok akkor érdemes kiváltani az adac kártyát mert 85 euró egy évre és 1X szállítás van benne egész Európában .
2015. nov. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!