Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ez reális ár egy vezérlés...

Ez reális ár egy vezérlés cseréért?

Figyelt kérdés
60 ezret mondott nekem a szerelő de szerintem ez túlzás.. suzuki altoról van szó 2005-ös
2015. okt. 23. 17:32
1 2
 1/14 dirtboy ***** válasza:
38%

nagyon nem,gondolom ő szerez be mindent egyébként de akkor is sok.

nekem fiat bravoba /első nem az új széria/ abba volt meg minden cucc,szíj,feszítő görgő,vízpumpa 28-30ból minden féle kedvezmény nélkül.

a szerelő még vett egy generátor szíjat is mert azt mondta úgy látta elérett az is.

végül 12 vagy 13at kért el.


ha szerelőd szerzi be a cuccokat akkor neki azon is van jócskán kedvezmény,amiből neked nem biztos hogy ad majd egy keveset,plusz még jócskán felszámolja a szerelési díjat is.

60 az baromi sok érte.

2015. okt. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nekem 99-es Suzuki Swiftben 30-ból megcsinálta a vezérlés, olaj-, légszűrő és olaj cserét + generátor szíjat cserélt, ködlámpát rakott fel, rádiót szerelt be és sárhányót cserélt. Igaz a ráadiót és a ködlámpát én vittem Neki, de az Alto sem túlzottan nagy kocsi, 60 ezer az rengeteg, vidd el másik szerelőhöz, a különbözetet meg idd el.
2015. okt. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
51%
Át akar verni, lehet valami drága vagy olcsó, de 60-ért már az átverés kategóriába tartozik.
2015. okt. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Bárdi autónál most 28k-ért kapni vezérműkészletet. Vízpumpát olyan 10k körül (ha azt is cserél)

Összesen olyan 40k az anyagköltség (hűtőfolyadék csere nincs benne)

Mivel az egyik legbonyolultabb szerelési műveletről van szó nem tartom elképesztően soknak személy szerint munkadíjjal a 60000 Forintot, de csak akkor ha az általam felsorolt dolgok mind megtörténnek.


Egyébként én úgy csináltam, hogy Bárdinál megvettem a készletet meg a vízpumpát aztán hivatalos Opel szervizben megcsináltattam a cserét. Nekem 40% kedvezménnyel került egy 99-es B Vectrába munkadíjjal együtt 46000 Forintba.

2015. okt. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Vezérlés cserekor mindig akad egyéb apróság is, valószínüleg az is benne van, és szerintem abszolút nem sok egy vezérlés cseréért 60 ezer forint mert egy komoly műveletről van szó.
2015. okt. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

A vezérműszíj készlet (szíj, feszítő görgők, stb.) 15-29e között van. (DAYCO - SFK).


A vízpumpa 15-20e között és ilyenkor azért illik azt is cserélni.


Tehát összesen 30-50e között van az alkatrész attól függően milyet rak bele a szerelő.


Ha a drágább, jobb minőséget rakja 50e-ért akkor nem drága. Ha 30e-ért a leggagyibb utángyártott cuccot pakolja be akkor azért a 30K munkadíj karcos.

2015. okt. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Keress rá, mennyibe kerül az autódhoz a gyári szett és kiderül.


Nekem egy Astrám van, ahhoz pont ennyibe kerül úgy, hogy a vezérlésben nincs benne a vízpumpa, tehát ezt és a hűtőfolyadékot nem is kellett cserélni. Csak a szíj + 2 görgő + munkadíj 60eFt volt 2 éve.

2015. okt. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 mikeXxX ***** válasza:
nem kevés de az alkatrész árak közt is sok a különbség mivel egy gagyi szíjra és alkatrészre én nem vállalnék garanciát így relatív a kérdésed !
2015. okt. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Gyári cuccal nem jon ki annyiból.
2015. okt. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
nem mondtad, hogy merrefelé akarod csináltatni. Akik az eszméletlen alacsony árakat írják munkára a válaszokban, ők gondolom nem Bp-en szereltették, mert ennyiből nem nagyon találsz Pesten olyan szerelőt, aki elvállalja
2015. okt. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!