Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Reális veszély, hogy mivel...

Reális veszély, hogy mivel szinte soha nincs teletankolva az autóm, a tank elkezd rozsdásodni belülről?

Figyelt kérdés

Városban használom az autómat (1 éve van meg) és ezalatt az idő alatt összesen 2x tankoltam tele. Jellemzően 1/3 és nulla között van az üzemanyagszint jelző. Félek viszont,hogy emiatt elkezd majd a tank felső rész rozsdásodni. Kell ettől féljek , vagy menet közben oda is csapódik fel annyi benzin ,hogy ne legyen nagy baj? Egyáltalán a benzin gátolja a rozsdát, illetve célszerű lenne emiatt -2 havonta teletankolni?


Kösz a választ!



2015. okt. 19. 12:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Csomó tank nem is fém, hanem műanyag.


Amúgy meg semmi értelme nincs nem teletankolni az autót. Ha egy hónap alatt 1 tank benyát használsz el akkor hótmindegy, hogy 1jén teletankolod és kitart egész hónapban vagy 4x tankolsz 5,000-ért...


Sőt, ha sokszor tankolsz keveset akkor még buksz is rajta, mert ha csak 1 km-t kell kerülnöd a benzinkútra ...

2015. okt. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
52%
Pontosan, ahogy az első mondja, én soha nem értettem azokat az embereket, akik nem tankolják tele az autójukat. Micsoda marhaság, attól úgysem mennek kevesebbet, és csak a gond van mindig a tankolással!
2015. okt. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 EagleHUN ***** válasza:

Nem nem fog elrozsdásodni emiatt.


A nagyon sokszor nagyon keveset tankolásnak ahogy az előzőek is írták nem sok értelme van.


Viszont ha fönn áll a veszélye hogy leszívják (nincs garázsod, utcán parkolsz stb...) az üzemanyagot akkor talán mégis csak érdemes nem tele tankolni.


Másrészt figyelembe kell venned ehhez még azt is hogy azért hatalmas tankkal rendelkező autóknál már bejátszhat a az üzemanyag súlya (pl 30kg) is egy kicsit a fogyasztásba.

Meg azt is vedd figyelembe mennyire esik útba a kút.

Ha nagyon kiesik a rendszeres útvonaladból tankolj ha nem is tele de félig legalább, akkor kevesebbszer kell arra menned.

2015. okt. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
93%

"soha nem értettem azokat az embereket, akik nem tankolják tele az autójukat"


Ha nem használják mindennap, és kevés pénzük van, akkor viszont nincs értelme teletankolni, mert a viszonylag nagy egyszeri kiadás túl hosszú távot ölel fel.

2015. okt. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Bármennyire is hihetetlen, pont azért nem szoktam teletankolni,mert így kevesebbet megyek vele. Sokszor szoktam hétvégenként este,csak úgy kocsikázni városban , és sokszor pont emiatt nem megyek mert mindjárt tanakolni kell akkor ,amúgy meg lehet elég lenne egész jövőhétre. Ha tele lenne a tank 100%-ig biztos vagyok benne (ismerve magamat) ,hogy többet mennék.
2015. okt. 19. 21:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!