Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az új Nissan autókban tényleg...

Az új Nissan autókban tényleg Renault motor van?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a régi Nissan-ok japán motorral vannak felszerelve, ami jobb mint egy francia. De igaz az, hogy az új Nissan-okban már alapból Renault motor van? Akkor veszek egy japán márkajelzésű autót szar francia motorral??

2015. okt. 21. 10:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

A Nissan és a Renault már igen régóta együttműködik.


Elrettentő példa: Murano és Vel Satis.

2015. okt. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

A Nissan és a Renault gyakorlatilag egy cég. De amúgy Mercedesekben is van Renaul DCI motor :)


És azt tudtad, hogy sok Fordban, Volvoban és Miniben(->BMW tulajdon!) például Peugeot (PSA) HDI motor van?

2015. okt. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Közös a cég. A Renault 44%-os tulajdonosa a Nissan-nak (a Nissan viszont 15%-ban tulajdonos a Renault-nak). Szerintem érthető a motor...közös fejlesztésük is van nem kevés.

(Az meg hogy szar francia motorról beszélsz az azt jelzi szerintem autód sem volt még.)

2015. okt. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
60%
A "szar francia" kis 1.5 turbódízel Clio cégautóként elment 300 000 km-t, "közös ló, ridegtartásban" üzemmódban. Motorikus gond már csak a végefelé volt (Kicsit füstöl nagy gázra, de megy).
2015. okt. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 veterán vas ***** válasza:
Sok ember megelégedéssel használ, "sz@r francia motorral" szerelt autót. (márkajelzéstől függetlenül)
2015. okt. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
A Navarákban például több mint 10 éve Renault motor van. Megtörtént eset, hogy egy Nissan Navara tulaj, aki nagyra volt az autójával (akkor nagy divat volt) éppen f0s franciázott, és mondta, hogy bezzeg a japán. Errefel én felivilágosítottam, hogy a Nissanodban Renault DCI motor van. Persze hőzöngött, meg le is hülyézett enyhén, hogy hogy lenne már így, aztán neten megmutattam neki, azóta a jelenlétemben szóba sem hozza az autókat :D
2015. okt. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Sokszor igen, még váltó is.


Tegyük hozzá a Renault műszakilag, nem a francia karosszéria összeszerelésben, már rég messze az Opel előtt jár.

2015. okt. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
81%
A benzinesek azok a Nissan saját motorjai, ahogy a nagyobb dízelek is. Az 1.5 Dci van a Renaulttól.
2015. okt. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszi nyolcas :-)
2015. okt. 26. 19:23
 10/17 anonim ***** válasza:
Nagyon sok ember nem tudja hogy milyen kooperációban készülnek az autók. Csak így szar meg úgy.
2015. nov. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!