Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Golf 2 1.6 cl-em vezetés...

Golf 2 1.6 cl-em vezetés közben gyakran leáll, illetve gázadásnál néha megtorpan, megrántja a kasztnit. Valami ötlet, hogy miért?

Figyelt kérdés

Ha tolatok, vagy dugóban totyorgok, akkor jelentkezik a leállás a leggyakrabban! Ilyenkor állok ugye, beteszem sebességbe, felpörgetem 2000 körülre, elindulok valamelyik irányba, majd amikor tudon, hogy felesleges tovább nyomnom a gázt, mert úgyis meg kell állnom majd, kinyomom a kuplungot, leveszem a lábam a gázról és olyan, mintha a fordulatszám leesne annyira, hogy leáll a motor. (Tehát most a meggurulásról beszélek, amikor tolatok pár métert vagy dugóban araszolok)

Más esetben nem szokott leállni.


Másik eset, amikor motorfékezek, majd beteszem mondjuk 3-ba(motorfék itt is fog, de jön a kigyorsítás, rálépek a gázra és 2-3x gyorsan egymás után megrángatja a kasztnit.

Illetve néha nulláról indulásnál is csinálja.


Szerintetek mit kellene tennem, hogy megszűnjön a probléma?


Főleg a leállás közeli vagy leállásos pillanatok feszéjezik a legjobban az idegrendszerem. Nem egyszerű úgy vezetni pl egy dugóban, hogy egy 5 perces szakaszon 15x újra kell indítanom az autót...


(Az alapjárat beállítás furcsa mondjuk, ha erre gondolnátok első esetben, néha nagyon csendes az alapjárat, szépen egyenletesen jár, nem ugrál, máskor pedig sokkal jobban pörög, mint ahogyan szokott, de ez is egyenletes, nem ugrál kicsit sem)


Nem tudom min kellene állítanom/javítattnom?


2015. okt. 9. 08:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Lambdaszonda.
2015. okt. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Cseréljek lambdaszondát? Lehet kapni új alkatrészt is ebből? Milyen árban van kb?

És biztosan ez a baja?

2015. okt. 9. 11:06
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem vagyok médium. Nem biztos, hogy ez a baja de a tünetek arra utalnak. Nem tudom mennyibe kerül.
2015. okt. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!