Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen első autót vegyek 500...

Milyen első autót vegyek 500 ezer forintból?

Figyelt kérdés
2010. márc. 15. 12:22
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
0%
Tudod miért van velük tele a bontó? Mert a németek/osztrákok beletették a 600-700e kilométereket, a magyarok pedig behordják fillerekért, hogy ami még menthető belőlle, azt belerakják a magyarba, további 300-400e km-re. Mert nem ritka az olyan Golf/Jetta 2, amibe már jócskán benne van a millió km.
2010. márc. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
én 80ezret nyomtam bele az F astrámba és a kötelező dolgokon kívül csak egy termosztátot meg egy elosztófedélt kellett cserélni rajta.Kezdésnek egy 1.4 benzin tökéletes és olcsó is.
2010. márc. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló hülyeséget írt!

A teljesítményadó 125kw felett van, ami 170 lóerőt jelent, és 500 ezer Ft-ból elég nehezen lehetne venni papírokkal autót. (Jó oké, lehet hogy van, nem kell nekem itt linkelgetni, hogy "nesze én találtam")


A japán és a német autók a legjobbak, ebben is hazudott.

Ő ezzel arra akart kijukadni, hogy vegyél olasz vagy francia autót. A francia szétrohad (vagy már szét is rohadt 500 ezerért) +még tele is vannak elektronikai hibákkal, az olaszok meg szintén, hiszem amire lenne pénzed az szinte tuti, hogy szar.


Neked most 500 ezred van.

Én 600 ezerért vettem 1989-es BMW 316-ost, és teljesen eredeti, nem tuningolt, nem hangoskipufogós.

Teljesen gyári minden porcikája. Ha jól emlékszem 190 ezer km-rel vettem, most van benne 220 körül.

1.6-os, 102 lóerős, kényelmes stílusos és annyit fogyaszt mint egy SUZUKI

6 litert hosszú úton, vegyesen 7 városban 8.

De imádom!

Itt az enyém:

[link]

Biztonságos, olcsó, jól megy és kényelmes.

Az úttartása hihetetlen. Imádom :)

Ja és itt egy, ami neked megfelelne:

[link]

2010. márc. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Köszi az utolsónak!:D
2010. márc. 17. 17:40
 15/17 anonim válasza:

Toyota corolla nagyon megbízható és híresen jó a váltója.


Suzuki baromi sokat kibír, szarér-hugyér kapsz alkatrészt (akár motort is ami nem elhanyagolható szempont egy régebbi autónál) csak ne karamboloz vele.


Opel nemkopel. Ebben van valami. Elég jól mennek és generálozható egy svájci bicskával.


A több autóm nem volt. Golfokról sem mondanak rosszakat. A lényeg, hogy olyat vegyél amihez tényleg mindenhol találsz alkatrészt. Hiába veszel, egy jó állapotban levő Subarut fillérekért, ha két hét után megcsukják az oldalát és az ország túlsó felében találsz alkatrészt, de azt is horribilis áron. És szerintem benzinesből min. 1.4-est de inkább 1.6-ost. Ezt azért mondom mert a kisebbeket széthajtották ill. az 1.4 opel pl. picit lomha.


Dízelt csak akkor, ha megbízható forrásból veszed és nincs kifektetve. Ezt ezért tedd, mert ha a dízel szarik be sokkal drágább a szervizeltetése. Az új adagoló megfizethetetlen. Kb 200e. De a használtért is elkérnek egy 100-ast. Viszont ha kifogsz egy jót akkor sokkal olcsóbban tudod üzemeltetni. Kevesebb biztosítás és fogyasztás. Biodízel, étolaj, trafóolaj(5év)... :/


Vigyáz nagyon az autónepperekkel. Úgy felpofoznak neked egy roncsot mintha új lenne. Jön a szöveg, hogy idős bácsié volt, a közértbe jártak vele hétvégenként ezért van benne csak 6999km. De mert jó a szívünk most megkapod egy 100assal olcsóbban. Aztán amikor ledobja a rozsda a festéket, meg beszarik a váltó a fűrészportól akkor kezdesz el igazán anyázni.


Ami nagyon nagyon fontos, hogy soha, de soha, de tényleg soha ne vegyél fostalicska francia autót. Néz utána a magyar, a német autóklub statisztikáinak. Az utolsó 3 helyen citroen, peugeot, renault (ÁÁÁ) áll.

2010. márc. 22. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
50%

Még annyit az előbbiekhez, hogy biztosan jó a BMW de tudomásom szerint baromi drága hozzá az alkatrész és nem a legmegbízhatóbb autó. Azt pl. nem írtad, hogy átíratással vagy anélkül van 500ad. Csak az átíratás plusz biztosítás benne fog fájni minimum egy 100asba. De lehet, hogy inkább 150. Kezdésnek felmehetnél egy biztosítási oldalra és megnézhetnéd miben fog fájni az egész. Nagyon sokan belelépnek abba, hogy kiszámolnak mindent aztán már nem tudják tankolni a kocsit. Vagy lecserélni a gumikat, fékeket. Ne adj isten beszállsz részletfizetésbe, ráadásul valutásba (soha sem szabad!!!) és egyszer csak megdobják egy 10-el a havi törlesztést.

Számold ki a költségeket és min tegyél rá 30%-ot. Akkor talán nem ér meglepetés.

2010. márc. 22. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
69%

Szia!


Márkakereskedő vagyok, csak egy vélemény. Német autók jók! Voltak, még rég. Mára elszállt felettük az idő. Opelek tényleg jók. A lényeg hogy pont egy olyan kategóriát keresel ami a legproblémásabb. Nagyon oda kell figyelned! Inkább vigyél magaddal valakit aki ért hozzá.

Nekem pl sikerült egy olyan Nissan Almerára akadnom, ami tényleg egy öreg bácsié volt csak meghalt szegény. Szervizkönyves 3 ajtós alap semmi kütyü nincs benne. Egy doxa a gép 88ezer kilométerrel és szervízfüzettel. Ha kitartó vagy megtalálod csak ne kapkodd el.

2010. ápr. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!