Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az igaz, hogy téli guminak...

Mex11 kérdése:

Az igaz, hogy téli guminak jobb keskenyebbet rakni?

Figyelt kérdés
Ha igen, miért?
2015. szept. 27. 21:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, általában téli guminak a nyárinál keskenyebb váltóméretet szoktunk felszerelni. Ez azért célszerű, mert télen - elméletileg - keveseb megy az autó száraz aszfalton, annál többet havon, latyakban, esőben. Nedves úton pedig a keskenyebb gumi a jobb, mert kevésbé hajlamos felúszni, jobban kinyomja maga alól a vizet-havat. Ráadásul a keskenyebb gumit a hó- és jégbordák is kevésbé vezetik meg, nem tekergeti annyira a kezedben a kormányt.
2015. szept. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Eső van a többi évszakban is, hó meg mostanában csak a hegyekben. Nekem ugyanaz a téli méret, mint a nyári.
2015. szept. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az az alapelv, hogy a tapadást a felületek közötti nyomás határozza meg (többek között), és minél kisebb a felület annál nagyobb a nyomás
2015. szept. 28. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nyáron is jobb a keskenyebb.

A legkeskenyebb gumi a legjobb ami átbírja vinni a jármű nyomatékát.

Sokszor divatból indokolatlanúl széles gumikat raknak fel.

Nekem 150Le 200Nm re van 195/65 gyári méret és sok ismerős ilyen kocsira rak 225 245 gumikat is.


Széles gumiaz csak babapopsi sima száraz aszfalton jó cés ez csak versenypályán van, utcán nincs. Legalábbis vidéken nagyon nincs. 40es,60as tábla meg pamacsolt kátyú és lemart nyomvájú annál több....

2015. szept. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem a nyári 225/45R17-es. Ez az autóval gyárilag jött. A téli szettet már én vettem rá, ez keskenyebb, 195/65R15-ös. Úgy tapasztalom, hogy jó így, nem csúszkálok vele, pedig rengeteget megyek télen-nyáron.

(Az autóm 125Le és 280Nm (Astra H), ha ez számít...)

2015. szept. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!