Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Városi kisautóhoz milyen téli...

Városi kisautóhoz milyen téli gumit ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Valami jó minőségűt szeretnék a pénzemért,olyan 15 max 20,amit rá tudok fordítani.

Tapasztalatok,vélemények.....kösz!R14


2015. aug. 30. 10:52
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Még annyit,hogy melyek azok a márkák,amelyek elfogadhatóak,amelyekből válogassak.Tudom,hogy ennyiért nem a No1-et fogom kapni,de a lehetőségeimhez képest szeretnék valami normálisat.
2015. aug. 30. 10:55
 2/11 anonim ***** válasza:

Ennyi pénzért ne a márkát nézd , hanem nézd meg a futófelületének vastagságát (gyárilag 8mm-es a legtöbb) , olyan 5-6 mm alattit nem érdemes venni. Nézd még meg továbbá a gyártási dátumát a guminak (oldafalán van rajta) 5-6 évnél idősebbet ne vegyél,mert ezek már öreg gumiknak számítnanak és kevésbé megbízhatóak,illetve kevésébé teljesítik funkciójukat. Ha van rá lehetőség nyomáspróbástasd le őket,hogy nem-e eresztenek (bár ez nem 100%,mert az is leeht hogy 3-4 nap mire leereszt,azt emg úgysem várod ki..) Amúgy 20.000 ft körül tudsz venni már 4 db használt téligumit mdonjuk ami 5mm-es futófelületü és 2-3-4 éves.


Sok sikert!

2015. aug. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Hát ha csúcsminőséget szeretnél akkor válassz a Continental, Goodyear, Pirelli, stb kínálatából, de városi kisautóra biztos nem tennék jobbat mint amit a teszkóban is meg lehet venni. Olyannyira hogy az én városi kisautómon már kb 10 éve ezek vannak. Ráadásul ugyanaz a garnitúra(!). Az utolsó szezonjuk lesz az idei. Kormoran, Debica. Egyszerűen nem láttam szükségét jobb guminak, mert a városban kapják ám a pofonokat, padkázás, kátyúk, kövek stb. Inkább ezekből veszek újat ha megsérül valamelyik.
2015. aug. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Használtat akarsz venni?? Felejtsd el!
2015. aug. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
4es,egy szóval se írtam,hogy használtat akarok venni.....Újat szeretnék!!!!
2015. aug. 30. 13:12
 6/11 anonim ***** válasza:
Ja, oké, csak valaki azt javasolta hogy egy szettet vegyél 20 ezerért, hát az csak használtból lehet összeszedni. Meg te is azt írtad hogy 15-20E Ft-od van rá. Ha darabonként értetted az más, abból nyugodtan vehetsz új minőségi gumikat is, bár az előző válaszomban erről beszéltelek le. Szóval legyen új a gumi, de lehet olcsó is. Ami viszont a TILOS-kategória, az a kínai. Ott nem sokat ér az emberélet, de nálunk ez nem így van.
2015. aug. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én 2 éve vettem használtan Yokohama-t , semmi bajuk nincs azóta se , és én is használtan adtam el a régit. Nem kell félni a használttól,csak meg kell nézni mit vesz az ember!
2015. aug. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

A 15-20 ezret darabonként értettem.....ezt nem írtam,ez igaz :)

Egyébként C Corsara szeretnék valami normálisat....Ha valakinek van konkrét típusa,jöhet :)

Toyo,Barum,Dunlop,Nokian...ezek jó márkák??

Ennyi pénzért Michlein,Goodyear,Pirelli,Bridgestone nem hiszem,hogy lenne....bár a fene tudja....

2015. aug. 31. 00:31
 9/11 anonim ***** válasza:
ha van rá 20 ezred darabonként , akkor annyiért már kapsz akár Continentalt-is (azt hiszem 17 körül már van 14"-os gumijuk , lgelábbis tavaly volt annyiért) az pedig az egyik legjobb. De én továbbra is azt mondom,hogy felesleges ennyit ráköltened. Használtan tudsz venni 4db-ot 30ezerért , ami mondjuk 6mm-es és mdonjuk 2 éve gyártott. Semmivel sem rosszabb mint az új 8mm-es amit valószínűleg 1 szezon alatt lekopik majd 5-6 mm-re , és azt se pont akkor gyártották amikor megveszed (lehet már 1 éve ott van a boltban , szóval ezt ha újat veszel a gyártási dátumot akkor is nézd meg mindenképpen!) Én használtan vennék, (és vettem is,ugyanis használt nem egyenlő a rosszal , mint ahogy sokan gondolják itt is..) , de ez a te döntésed úgy is. Mondom ha újban gondolkozl midneképp , akkor nekem Continentalról van tapszatalatom , amivel meg voltam elégedve , és 16-17 ezer körül ha jó helyen nézelődsz be tudod szerezni. És a gyártási dátumát nézd emg az újnak is!
2015. aug. 31. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszát!!! :)


Lehet az lesz,hogy a téli kicsit gyengébb minőségű lesz,mivel télen a városon kívül nem nagyon fogok vele mászkálni,és itt a sebesség is kisebb.Nyárinak meg veszek majd valami minőségit....1-2 Balaton,pár kirándulás,hosszabb távon legyen tapadásom,stabilitásom...

2015. aug. 31. 15:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!