Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehet egy autónál motort...

Lustig kérdése:

Lehet egy autónál motort cserélni nagyobbra?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy ez nem egyszerű dolog, és tudom hogy egy 1.6-os motornak kisebb hely kell, mint pl egy 2.2-esnek. Gondolom másik ecu is kell hozzá, meg hasonlók. Egy opel astra g-ről lenne szó. Csak gondoltam a műszaki vizsga közeledtével ezt is meglehetne csinálni (mert gondolom papírmunka is, a forgalmi is megváltozna)

Az alap ötletem az lenne, hogy a bontóból szerzek egy ilyet.



2015. aug. 26. 20:58
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Igen, csahogy mire lepapírozod stb, olcsóbb ha veszel aegy alapból nagyobb motorral szerelt kocsit.
2015. aug. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ennek a menete:


1. Nemzeti Közlekedési Hatóság: megvizsgálják, hogy típus azonos motor van-e beépítve, (többit lásd lent) és kiadják a műszaki adatlapot (ez kell az okmányirodai átíráshoz − díja: 2380 Ft).


2. Okmányiroda: kell tehát a műszaki adatlap, törzskönyv, forgalmi, kötelezőt igazolni, személyi igazolvány és a beépített motor tulajdonjogát igazolni (pl. adásvételi) − utóbbi fontos!


Az okmányirodában fizetendő: 6000 Ft/forgalmi; 6000 Ft/törzskönyv és a műszaki címke csak akkor kell, ha lejárt a műszaki.


3. Műszaki vizsga.


** a járműbe a gyári motor helyett egy másik, nagyobb teljesítményű motort építünk be, az nem típusazonos (a motor kódja nem egyezik az eredetivel), a motor cseréje csak a motorcserét engedélyező, a közlekedési hatóság által kiadott átalakítási engedély megléte esetén végezhető el. Típusazonosnak − és ezért engedélyezési eljárás nélkül cserélhetőnek − csak az a motor minősül, amely az eredetivel gyártmány, hengerűrtartalom és típusjelzés tekintetében maradéktalanul egyezik.

2015. aug. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!