Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen motort ajánlotok kezdő...

Milyen motort ajánlotok kezdő motoros lánynak?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tényleges kezdő "motoros" vagyok (tehát eddig csak utasként motoroztam), jövő nyáron szeretném letenni a jogsit 50 ccm-re. Utána szeretnék beruházni egy motorra is. Milyen motorokat ajánlotok? Cross és régebbi endurokra gondoltam, amin meg tudok tanulni rendesen vezetni. Eddig Derbi Senda-t, Suzuki RMX 50-et és Yamaha DT-t néztem. Mivel elég pici (152cm) vagyok ezért fogalmam sincs hogy milyen illik hozzám.15/L
2015. aug. 17. 13:36
 1/10 anonim ***** válasza:
Addig oké, hogy alacsony vagy, de elég erős is? Mert ha egy kicsit megdől vagy ilyesmi és alig ér le a lábad, akkor hamar eldőlsz vele. Nézd meg a műszaki adatokat és valószínű, hogy megtalálod az ülésmagasságot. Én Simsonon tanultam, nem túl erős, szóval nem ragad el és viszonylag olcsó. Csak annyi a különbség, hogy éves voltam és fiú.
2015. aug. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Elég erős vagyok, meg bírom tartani a motort. Csak attól félek hogy a magasságomhoz nem találok olyan motort aminél kényelmesen leér legalább az egyik lábam, hogy azért egy picit biztonságban érezzem magam.
2015. aug. 17. 13:57
 3/10 A kérdező kommentje:
És azt is elfelejtettem, hogy közúton is használni szeretném, tehát inkább a magasságomhoz illő endurokat tudnátok írni?
2015. aug. 17. 13:59
 4/10 anonim ***** válasza:
Cross motorokat felejtsd el! A Senda, az RMX és a DT kiváló motorok. 156 centivel könnyen lehet, hogy egyikről sem ér le a lábad, bár némelyiknél a hátsórugóval talán lehet állítani az ülés magasságot.
2015. aug. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ha már lehetséges játszani a hátsórugóval, akkor meg tudnád esetleg nekem írni, hogy melyik motoroknál lehet?
2015. aug. 17. 14:17
 6/10 anonim ***** válasza:

1. vagyok

Szerintem amit a másik válaszoló írt, a DT-n, meg talán RMX-en is lehet. De azért úgy sem alacsony. Nézz róluk műszaki adatot, van ülésmagasság is az adatok között.


(az előbb kihagytam, 11 éves voltam)

2015. aug. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Gyuri4ever válasza:
Szerintem vegyél elsönek egy simsont :)
2015. aug. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

DT nagyon magas, ezt tapasztalatból mondom.

Cross motorok alapból magasak, még az ilyen kukorica daráló 50-esek is.

olyat kell nézni aminek lehet állítani a magasságát.

most így a fene se tudja hogy egy régi enduroban milyen hátsó teló van, lehet már a gyárit rég lecserélték másikra.

ezekbe e motorokba nem nehéz egy másik motor hátsó telóját bele rakni.

szóval ezt max csak úgy tudod, ha kinézel egy motort és megkérdezed hogy lehet e állítani a hátulját.

vannak amúgy modern gázos hátsó telók, amivel szinte kerékig le lehet engedni a hátulját.

max veszel bele egy olyat és akkor úgy állítod be ahogy neked megfelelő.

használtat lehet már kapni 20 ezer körül.

2015. aug. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem a Kawa ER6n-emet is alacsonynak mondják a 810-es ülésmagassággal, de szerintem neked még az is nagy lenne:(
2015. aug. 17. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
pocket bike xD
2015. aug. 18. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!