Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nehéz forgalomban vezetni elsőre?

Nehéz forgalomban vezetni elsőre?

Figyelt kérdés
Eddig 4 órát voltam tanpályán, előtte párszor vezettem a saját kocsinkat, illetve azon gyakoroltam elindulást stb, meg nagyon sokat utaztam autóban(szerintem ez is számít, utasként is lehet tapasztalatot gyűjteni) Még elég bizonytalan vagyok, néha a pedálkezelésben főleg, de a gyakorló parkolásokra azt mondta az oktató, hogy azok jól mennek, csak bánjak finomabban a váltóval és a pedálokkal. Kicsit tartok kimenni a forgalomba, nehogy valami hülyeséget csináljak, pedig azért nem ment olyan rosszul, 1-2x fulladtam csak le eddig.

2015. aug. 13. 19:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem nehéz, bár ez függ attól is, hogy konkrétan hol mész, milyen jellegű és forgalmú utakon. Ha elindulni és megállni tudsz, akkor onnantól kezdve annyira már nem nehéz, persze a több figyelmet és rutint igénylő manővereket (sávváltás, visszakapcsolás majd kanyarodás) többször kell gyakorolni, mire jól fog menni.
2015. aug. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ahha, remélem :)
2015. aug. 13. 20:40
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem a nagykörúti csúcsforgalomban fogtok kezdeni, az oktatód meg azért van, hogy segítsen, ha szükséges. Persze hogy nehezebb mint a rutinpálya, sokfelé kell figyelni, de ezt kell megtanulni, gyakorolni
2015. aug. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Egyébként nem a belvárosban, hanem budaörs felől indulunk.
2015. aug. 13. 21:02
 5/7 anonim ***** válasza:
Tanulóknak ez mindig nehéz kicsit, mert még leköti a figyelmed az autó kezelése, mivel nem reflexszerűen mennek a dolgok. De ez normális, hamar bele fogsz jönni.
2015. aug. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nehéz. Én 10. órán mentem először forgalomba, főként kis utcák, de azért kivitt a főútra is. Konkrétan kapaszkodtam a kormányba, és miközben mondta, hogy hova váltsak, merre kanyarodjak, már váltott is és irányította a kormányt... aztán amikor megálltunk kb remegtem és majdnem bőgtem. Még a következő alkalommal is.

Aztán megszoktam.


Utasként más. az anyósülésről tök messze vannak a szembe-autók, kamionok meg a buszok, és ezek még ki is töltik a saját sávjukat...


lefulladni már 30 órán túl fulladtam le először. ilyenkor még nem hagyja az oktató... ne hidd, hogy te vagy olyan ügyes ;)

2015. aug. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez nagyon valtozo. Nem tudom, gondolom az oktatoknak erre mar raall a szeme, de engem elso oran mar kivitt az autopalyara, majdnem Godolloig mentunk (a Nepstadiontol). En meg csak vezettem azt hittem ez normalis, ezt igy szoktak csinalni.


Aztan Mogyorod elott vmelyik leallonal megalltunk es kiszallitott es akkor ereztem miert. Annyira gorcsbe voltam, csak nem vettem eszre, hogy alig birtam a kormanyt elengedni. Kiszalltam a kocsibol es akkor jott ram a remeges, azt hittem elajulok. Az oktato meg csak rohogott es elismeroen mondta, hogy latta rajtam, hogy birni fogom.... egy darabig... utana mar egyaltalan nem ereztem tovabbi vezetesek alkalmaval hogy gaz lenne a forgalom. Az jobban zavart, hogy mindig ismeretlen helyekre vitt, ahol meg utaskent sem jartam es nem tudtam merre megy az ut, nem latszott a sav felfestes, hogyan valt a lampa stb. Ha a hazunk kornyekere mentunk az ismeros volt, de ha a varos masik vegebe, akkor mindig kicsit paraztam.

2015. aug. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!