Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért forr fel a hűtővíz a...

Miért forr fel a hűtővíz a Ford Focusomban?

Figyelt kérdés
Ez volt a második ilyen eset. Arra gyanakszom, hogy köze van a klímához, mert akkor történt ez, ha ha bekapcsoltam a klímát. Talán még annyi, hogy nem pörgetem túl a motort, általában 3000-es fordulat körül váltok fel. Lehet, hogy az túl sok neki? Nem is nyomom annyira, hogy a motornak ne essen jól? Ha félreállok 3 perc alatt visszaáll normálra a vízhőfok. Tippek, ötletek?

2015. aug. 8. 20:19
 1/5 anonim ***** válasza:
51%
1 tipp: termosztát
2015. aug. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%
A hűtő lehet elkoszolódva, tisztítás kell neki.
2015. aug. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
3000-es fordulat abszolut nem sok... szóval ettől nem lehetne semi gond.
2015. aug. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 cselez ***** válasza:
80%

A klímához annyi köze van, hogy ha bekapcsolod akkor a hűtőn lévő elektromos ventilátornak el kell hogy induljon. Ha a klíma nem működik, akkor egy hőfokérzékelő a forrpont elött indítja ugyanezt a ventilátort.

A kondenzátor(klímahűtő) és a motor hűtője nagyon közel vannak egymáshoz, tehát ha a klíma üzemel a kondenzátor felmelegszik, és hogyha a motor hűtője még koszos is akkor könnyen előfordulhat, hogy ebben a melegben kevés lesz a hűtés. De a termosztát is okozhatja, ha nem nyit megfelelően, emiatt szűk lesz a keresztmetszet a vízcsőben.

Tehát ellenőrizd a ventilátor működését, majd tisztítsd ki a hűtőt (kiszerelve ajánlott) és cserélj termosztátot!

2015. aug. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi az ötletet. Amúgy az első alkalommal, amikor ez történt, hárman ültünk az autóban, és csak amikor jöttünk visszafele Bp. belvárosból, csak akkor volt ilyen "vízforrás". Befele nem volt gond. Aztán most volt a 2. és 3. eset. Utánfutóval voltunk, most is hárman voltunk az autóban. Gondoltam benyomom a klímát és csak pár kilométert utaztunk és látom, hogy pirosban volt a mutató. Akkor gyorsan félreálltunk bekapcsoltam a fűtést, hagytam, hogy lökje a meleget. 1 perc alatt visszaállt normálra a mutató. Utána semmi. Hazafelé, mondom: próbáljuk meg, hogy mi történik, benyomom a klímát. És lám, fel is forrt a víz. Megint félrehúztam és a korábbi lépéseket alkalmaztam. Na de akkor szólok a szerelőmnek, amikor megyek, hogy ebben a sorrendben nézzük át az alkatrészeket.
2015. aug. 10. 13:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!