Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Aprilia sr 50-ből elmegy az...

Signal1980 kérdése:

Aprilia sr 50-ből elmegy az erő. Vajon mitől lehet?

Figyelt kérdés

Adott egy aprilia sr 50 minarelli blokkos, léghűtéses, 1998-as.

hidegen rug vág ahogy kell.

kis idő eltelte után elhagyja az erő és a kereszdeződésben kedvem lenne lábbal lökni rajta, hogy felgyorsuljon.

viszont ugyan úgy kigyorsul 80-90km/h-ra csak lassan.

indul pöcc röff, alapjárat satabil hidegen melegen.

most kapott új görgőket és ékszíjjat (gyári méreteket, mivel tuningmentes a robogó.

én dugó vagy gyűrűre tipelnék. de ha valakinek van jobb ötlete azt meghalgatom szivesen.



2015. aug. 6. 19:54
 1/5 anonim ***** válasza:

kopott a henger, meg a dugó is valószínűleg.

a melegedéstől tágul minden, így elmegy belőle a kompresszió.

ha nem nagy meló akkor érdemes kivenni a blokkot, leszedni a hengert, leszedni a dugóról a gyűrűket, bele rakni a hengerbe és ahol a gyűrű hézag van, az nem lehetne több 0,5 0,6 mm-nél.

ha már jóval nagyobb a hézag, akkor el kell vinni beméretni ovalitás mérővel a hengert és venni bele egy megfelelő méretű túl méretes dugót.

nem nagy pénz, 50 köbcentis dugó 10 ezer alatt van.

és ha már leszeded a hengert akkor érdemes megnézni milyen állapotban van a henger fala, ha nagyon rossz akkor egy szakértővel kell megnézetni egyáltalán érdemes e vele foglalkozni.

2015. aug. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

már lezsíroztam holnap hozok rá egy új 50-es hengerszettet.

akciósan 6800ft

remélem megoldja a problémát.

amúgy ma a variátor tárcsát egy újjal tekergettem nem igazán éreztem ellenálást.

2015. aug. 6. 20:27
 3/5 anonim ***** válasza:
milyen az a 6800 ft-os hengerszett? :) Nagy reményeket ne fűzz hozzá az ilyen árú dolgokhoz mert csalódás lesz. Én épp a múlthónapban újítottam fel a feleségem sr 50-ét, a hengerszett 43 000 ft volt hozzá, de azzal megy is mint a golyó. Én használtan vettem ezt a robogót feleségemnek, akkor volt benne 9800 kilométer, én most mikor felújítottam 76 000 km-t mutatott az óra, mondjuk én nyaranta mentem vele napi 4-500 km-t is de birta.
2015. aug. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

ez egy minarelli blokkos sr50.

gondolom a tied egy ditech lehet ami inyektoros.

micsináljak ha enyiért adják a hengerszettet hozzá?

2015. aug. 8. 08:02
 5/5 anonim ***** válasza:
sima karburátoros. Gondolom valami kínai vagy taiwani szettet néztél hozzá vagy az van a boltba. Annyit tudsz tenni hogy megnézed egy nagyobb szaküzletben vagy megrendeled. Ideigráig elfog menni azzal is de a teljesítménye nem lesz olyan.
2015. aug. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!