Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Akik visszasírják a rendes...

Akik visszasírják a rendes szívómotorokat azok szerint mikben jobbak a szívók, mint egy mai modern turbós motor?

Figyelt kérdés
2015. aug. 1. 23:48
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
81%
Mechanikusan vezérelt motor, csak hogy ne kössenek bele
2015. aug. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

8-as : nem azt mondom, hogy nincs hangjuk egy turbós V8-asnak,hanem azt hogy nincs olyan jó hangjuk mint egy régebbi szívómotornak ( bár ebbe gyanítom a károsanyagkibocsátás meg egyéb korlátozások miatt is van)


Ha már BMW összehasonlítás akkor:

https://www.youtube.com/watch?v=HmUKiQQw6E0


Amúgy ha annyival jobb lenne a gázreakció mint a mechanikusoknál, akkor szerintem nem létezne "elektromos pedál-tuning"


és most nem is a pedálról volt szó, hanem hogy a turbó miatt van késedelem.


9-es: V10-est ha jól tudom egyedül az Audi gyárt az R8-asba és a Lamborghini Huracanba( pontosabban mi gyártunk győrben:D), plusz a Dodge tesz még a Viperbe.


V12-est is sajnos alig-alig gyártanak már, a Ferrari tesz 2-3 modellba, a Lamborghini az Aventadorba, és pl a Mercedes-AMG tesz az S65 AMG-be.


Én attól tartok, hogy főként a 4000 cm3 feletti motorok fognak főleg eltűnni, mert Kelet-Ázsiában ahol jelenleg az egyik legnagyobb a piac, ott 4000 cm3-től nagy mennyiségű adót vetnek ki a kocsikra.


Ezért is tolnak sokan mostanság 3.8-3.9 V8-ast feltöltővel, pl most is a Ferrari 488-ba.


Aztán remélem rájönnek ott is erre, és teljesítmény alapján fogják nézni ,nem térfogatra, mert ezzel a jelenlegi logikával egyenlőre több adót vetnek ki pl egy 5-ödik generációs 4000Cm3-es V6-os Ford Mustangra ami 210 lovas alapból, mint egy 670 lóerős 3.9-es V8-asra.

2015. aug. 2. 11:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!